Zamknij

"The Witcher: Blood Origin" - gwiazdor "Wikingów" w obsadzie prequela "Wiedźmina" od Netflix

26.03.2021 16:33
"The Witcher: Blood Origin" - gwiazdor "Wikingów" w obsadzie prequela "Wiedźmina" od Netflix
fot. Katalin Vermes/ materiały prasowe Netflix

"The Witcher: Blood Origin" to prequel "Wiedźmina" od Netflix. Do obsady serialu dołączył właśnie Laurence O'Fuarain, znany z "Wikingów" i "Gry o tron". W kogo się wcieli?

Laurence O'Fuarain z rolą w  "The Witcher: Blood Origin". Produkcja Netflixa rozszerzy serialowe uniwersum "Wiedźmina", a jego akcja rozgrywać się będzie 1200 lat przed wydarzeniami z oryginału. Co wiemy o "The Witcher: Blood Origin", kiedy odbędzie się premiera i w kogo wcieli się Laurence O'Fuarain? Szczegóły poniżej.

"The Witcher: Blood Origin" - Laurence O'Fuarain dołączył do obsady

Laurence O'Fuarain to aktor pochodzący z Dublina, który wystąpił wcześniej w dwóch niezwykle popularnych serialach:  "Grze o tron" (gdzie wcielił się w Simpsona, człowieka Boltonów) i "Wikingach" (gdzie zagrał Hakona). Teraz poznamy go jako Fjalla w serialu "The Witcher: Blood Origin".

Fjall to zaprzysiężony Królowi wojownik, który utracił ukochaną osobę. Targany żalem i wyrzutami sumienia będzie przemierzał Kontynent, poszukując zarówno odkupienia, jak i zemsty

"The Witcher: Blood Origin" - o czym opowie serial?

"The Witcher: Blood Origin" będzie prequelem netflixowego "Wiedźmina", którego akcja rozgrywać się będzie 1200 lat przed tym, jak poznaliśmy Geralta z Rivii. Serial opowie dawno zapomnianą historię świata elfów, nakreśli pochodzenie i losy pierwszego wiedźmina oraz skupi się na wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", a w efekcie połączenia światów potworów, ludzi i elfów.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

"The Witcher: Blood Origin" - kiedy premiera serialu na Netflix?

Na obecną chwilę nie ujawniono planowanej daty premiery serialu "The Witcher: Blood Origin". Krążą jednak pogłoski, że prace na planie mają ruszyć już w maju 2021 roku. Oprócz Laurence'a O'Fuaraina w obsadzie znalazła się również  Jodie Turner-Smith, która wcieli się w postać imieniem Éile

Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra zostali producentami wykonawczymi. Pieczę nad serialem sprawować będą również Andrzej Sapkowski i Tomasz Bagiński.