Zamknij
"The Witcher: Blood Origin" poznaliśmy pełną obsadę prequela "Wiedźmina". Kiedy premiera? [GALERIA]
10 Zobacz galerię
fot. Katalin Vermes/ materiały prasowe Netflix

"The Witcher: Blood Origin" przedstawi nam wydarzenia, do których doszło jeszcze na wiele lat przed pojawieniem się Geralta z Rivii. Netflix ogłosił właśnie obsadę serialu, a wśród aktorów znalazł się Lenny Henry - gwiazdor serialowego "Władcy Pierścieni".

"The Witcher: Blood Origin" nabiera kształtów. Prequel słynnego "Wiedźmina" od platformy Netflix zyskał reżyserki oraz pełną obsadę. Co już wiemy o produkcji?

"The Witcher: Blood Origin": obsada prequela "Wiedźmina" ogłoszona

Akcja serialu rozgrywać się będzie aż 1200 lat przed wydarzeniami z oryginalnego serialu i przedstawi nam dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów. Poznamy losy pierwszego z wiedźminów, a także dowiemy się jak doszło do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Netflix ogłosił, że w serialu "The Witcher: Blood Origin" (oficjalny polski tytuł jeszcze nie został ujawniony) wystąpią:

  • Mirren Mack ("The Nest") jako Merwyn,
  • Lenny Henry (serial "Władca Pierścieni") jako Balor,
  • Jacob Collins Levy ("Młody Wallander") jako Eredin,
  • Lizzie Annis jako Zacaré,
  • Huw Novelli ("Obserwowani") jako Callan "Brother Death",
  • Francesca Mills ("Rozpustnice") jako Meldof,
  • Amy Murray jako Fenrik,
  • Nathaniel Curtis ("Bo to grzech") jako Brían,
  • Zach Wyatt ("Karen Pirie") jako Syndril,
  • Dylan Moran ("Księgarnia Black Books") jako Uthrok One-Nut.

Zdjęcia członków obsady znajdziecie w naszej galerii załączonej w górnej części artykułu. Główne role poznaliśmy już jakiś czas temu, a są to: Laurence O'Fuarain jako Fjall, Michelle Yeoh jako Scían oraz Sophia Brown jako Éile, która zastąpi w tej roli Jodie Turner-Smith.

"The Witcher: Blood Origin": premiera i twórcy

To jednak nie koniec ogłoszeń, bowiem dowiedzieliśmy się również, kto zajmie się reżyserią. Sarah O'Gorman ("Przeklęta", "Upadek Królestwa") wyreżyseruje pierwszy, czwarty i szósty odcinek, zaś Vicky Jewson ("Ścigane", "Zrodzona z wojny") - drugi, trzeci i piąty.

Showrunnerem serialu jest Declan de Barra, który pełni również rolę producenta wykonawczego, wspólnie z Mattem O'TooleLauren Schmidt Hissrich (twórczynią serialowego "Wiedźmina").  Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu. Przewidywana data premiery "The Witcher: Blood Origin" nie została jeszcze ujawniona. Wiemy natomiast, że zdjęcia ruszą jeszcze w sierpniu 2021 roku

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Netflix