Zamknij

"Turbulencje" skasowane przez NBC. Popularny serial nie doczeka się 4. sezonu

15.06.2021 11:24
Turbulencje skasowane
fot. materiały prasowe HBO

"Turbulencje" ("Manifest") zostały skasowane po 3. sezonie. Stacja NBC zdecydowała, że nie będzie kontynuowała emisji popularnego serialu.

"Turbulencje" zakończą się na 3. sezonie. Tak zdecydowała stacja NBC, która skasowała serial Jeffa Rake'a o pasażerach lotu Montego Air 828, mimo jego sporej popularności. Nie wiadomo, co było przyczyną tej decyzji.

"Turbulencje": 4. sezon nie powstanie. Stacja NBC skasowała serial

"Turbulencje" (oryginalny tytuł "Manifest") to dzieło Jeffa Rake'a sprzedane NBC przez Warner Bros. Television z gotowym planem na 6 sezonów. I choć jeszcze w maju 2021 wszystko wskazywało na to, że plan ten zostanie zrealizowany, stacja zdecydowała o skasowaniu serialu, zaskakując tym nie tylko fanów, ale i twórców produkcji. Jeff Rake napisał na Twitterze pełną żalu, ale i nadziei odezwę do fanów:

Jestem zdruzgotany decyzją NBC o skasowaniu nas. To, że zamykają nas w samym środku historii, jest co najmniej ciosem w brzuch. Liczę, że znajdziemy nowy dom. Wy, fani, zasługujecie na zakończenie waszej historii. Dzięki za miłość okazaną mnie, obsadzie i ekipie serialu #savemanifest - czytamy w jego tweecie.

"Turbulencje" skasowane przez NBC. Czy są szanse na 4. sezon?

Jak słusznie zauważył twórca "Turbulencji" - decyzja o zakończeniu emisji serialu przez stację NBC nie musi oznaczać końca produkcji. Ratunek dla pasażerów lotu 828 istnieje, z pomocą musiałyby przyjść po prostu inne stacje lub platformy streamingowe. Nie byłoby w tym nic nowego ani zaskakującego. Podobny los spotkał już m.in. serial "Brooklyn 9-9" anulowany przez stację FOX po 5 sezonach i wznowiony przez NBC na 3 kolejne sezony. Również uwielbiany "Lucyfer" otarł się o ekranową śmierć, kiedy w 2018 roku stacja FOX postanowiła go skasować. Z pomocą przyszedł wówczas Netflix, który począwszy od 4. sezonu uczynił z produkcji swój serial oryginalny.

"Turbulencje", których 2 pierwsze sezony są dostępne w Polsce na platformie HBO GO, w USA robią właśnie furorę na Netflix, utrzymując się w TOP 3 najchętniej oglądanych produkcji serwisu. Nie wykluczone więc, że któraś ze słynnych platform przygarnie tytuł stworzony przez Rake'a i doprowadzi do jego planowanego zakończenia na 6. sezonie.

"Turbulencje" - o czym jest serial? Kto w nim gra?

Serial opowiada o załodze i pasażerach lotu Montego Air 828, którzy po pełnej turbulencji, ale zakończonej szczęśliwym lądowaniem podróży, orientują się, że ich kilkugodzinny lot trwał w rzeczywistości pięć lat, a ich rodziny i przyjaciele zdążyli ułożyć już sobie życie po ich stracie. W ciągu 3 sezonów serialu pasażerowie feralnego lotu starają się wykorzystać drugą szansę daną im przez los, jednocześnie próbując rozwikłać tajemnicę stojącą za ich zniknięciem. 

W głównych rolach występują Melissa Roxburgh, Josh Dallas, Athena Karkanis, JR Ramirez, Luna Blaise, Parveen Kaur i Jack Messina. "Turbulencje" zostały wyprodukowane przez Warner Bros. Television, Universal Television, Compari Entertainment i Jeff Rake Productions. Póki co ostatni, 3. sezon serialu zakończył się 10 czerwca 2021 roku.

RadioZET.pl/Deadline/HBO