Zamknij

Twin Peaks: 30 lat od premiery serialu. Tak dziś wyglądają agent Cooper i Laura Palmer [GALERIA]

Maciej Friedrich
08.04.2020 14:31
Twin Peaks: 30 lat od premiery serialu. Tak dziś wyglądają agent Cooper i Laura Palmer [GALERIA]
fot. screen: You Tube

"Miasteczko Twin Peaks", kultowy serial w rezyserii Davida Lyncha, obchodzi 30. urodziny. W oryginalny klimat kryminalnej historii zagłębiają się nowe pokolenia fanów. Zobacz, jak przez dekady zmienił się serialowy agent Cooper i Laura Palmer.

"Miatseczko Twin Peaks" to jeden z najpopularniejszych na świecie seriali, który przez lata zupełnie słusznie zyskał status kultowego. Dzieło stworzone przez Marka Frosta i Davida Lyncha zapisało się w światowej kinematografii nie tylko dzięki doskonale skrojonej zagadce kryminalnej. Wyjątkowym atutem "Twin Peaks" jest duszny klimat niewielkiego miasteczka i fantastycznie stworzone, zróżnicowane postacie, często z mrocznymi tajemnicami lub dziwnymi nawykami.

Miasteczko Twin Peaks: serial ma 30 lat. Jak zmienili się bohaterowie serialu

Choć ciężko w to uwierzyć, "Miasteczko Twin Peaks" świętuje już 30. urodziny. Serial jednak niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i przyciąga przed ekrany kolejne pokolenia widzów.

Bez wątpienia jednymi z ulubionych bohaterów produkcji jest agent specjalny Dale Cooper, w którego wcielał się Kyle MacLachlan. Udało mu się stworzyć niezwykle wyrazistą postać niepozbawioną ekscentrycznych nawyków, głęboką i dającą się lubić. MacLachlan, który był jednym z odkryć Davida Lyncha, dobrze poprowadził swoją karierę. Mogliśmy oglądać go w wielu rolach, zagrał między innymi w "Seksie w wielkim mieście", "Gotowych na wszystko" czy "Jak poznałem waszą matkę".

"Twin Peaks" nie miałoby swojego klimatu także bez doskonałej kreacji Sheryl Lee, która wcieliła się w Laurę Palmer. Jej kariera także nie skończyła się na roli w "Miasteczku". Zagrała między innymi w "Doktorze Housie" i "Całując niebo".

Jak przez lata zmienili się MacLachlan i Lee przez 30 lat? Sprawdź w naszej galerii.

RadioZET.pl