Zamknij

Twórca "Lost" będzie polował na UFO. Kiedy premiera serialu J.J. Abramsa o kosmitach?

17.06.2021 13:10
J.J. Abrams
fot. Invision/Invision/East News

J.J. Abrams - filmowiec odpowiedzialny za "Lost" i nowe "Gwiezdne Wojny" powołał do życia dokumentalny serial o kosmitach zatytułowany "UFO". Kiedy premiera?

Czy jesteśmy sami we wszechświecie? J.J. Abrams raczej nie odpowie na to pytanie, ale w swoim najnowszym serialu "UFO" postanowi ukazać fenomen niezidentyfikowanych obiektów latających i fascynację nim tysięcy ludzi na całym świecie.

"UFO" - nowy serial twórcy "Lost: Zagubieni"

Co roku na całej Ziemi dochodzi do setek obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, w skrócie UFO. Chociaż nie zawsze dziwne zjawiska muszą być powiązane z rzekomymi cywilizacjami pozaziemskimi, utarło się, że ten termin odnosi się do kosmitów i ich pojazdów. Temat istniejący od wielu lat inspiruje wielu filmowców.

Jak podaje Collider, jednym z nich jest J.J. Abramsa, reżyser i producent znany między innymi z serialu "Lost: Zagubieni" oraz dwóch części najnowszej trylogii "Star Wars" oraz jego firma produkcyjna Bad Robot, zajęli się pracą nad serialem dokumentalnym "UFO" reżyserowanym przez Marka Monroe ("Icarus") i Paula Crowdera ("Riding Giants"). Tytuł ma zbadać fascynację społeczeństwa niewyjaśnionymi zjawiskami oraz sprawą ewentualnego w związku rządu amerykańskiego, prywatnych firm i wojska z ukrywaniem prawdy o zjawiskach pozaziemskich w celu realizacji własnych celów.

Serial "UFO" przedstawi niepokojące teorie na tematy z pierwszych stron gazet, będące przedmiotem realnego zainteresowania wpływowych polityków i dyrektorów generalnych dużych firm. Twórcy położą szczególny nacisk na ukazanie wyśmiewania i ostracyzmu w kierunku zwykłych obywateli drążących te same zagadnienia.

Produkcja została zainspirowana artykułem z New York Times w 2017 roku, który ujawnił, że Pentagon posiadał własny program badań nad UFO. Twórcy będą się starali zbadać historię tego zjawiska, a także podkreślić zeznania naocznych świadków z całego USA. Główne pytania postawione przez reżyserów to: dlaczego wierzymy w to, w co wierzymy i jaka jest nieuchwytna prawda stojąca za tajemnicą liczącą kilkadziesiąt lat?

"UFO" - kiedy premiera serialu?

Produkcja będzie składać się z czterech odcinków. Oprócz Abramsa wśród producentów figurują również Glen Zipper, Mark Monroe, Sean Stuart, Ben Stephenson, Rachel Rusch Rich, Kevin Lincoln, Maren Domzalski i Paul McGuire. "UFO" zostanie wyemitowane na antenie stacji Showtime 8 sierpnia 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można obejrzeć serial w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider