Zamknij

„Układ”: nowy intrygujący serial kryminalny to kontynuacja „Rysy” – zwiastun i data premiery [WIDEO]

14.09.2021 16:54
Układ - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Polsat Box Go

„Układ” to nowy serial od twórców świetnie przyjętej „Rysy”. Dostaliśmy zwiastun i poznaliśmy datę premiery. Co jeszcze wiemy o serialu Polsat Go?

„Układ” to nowy serial kryminalny, kontynuujący wątki rozpoczęte w świetnie przyjętej produkcji odcinkowej „Rysa”. Nowa produkcja, podobnie jak poprzedniczka, bazuje na powieści kryminalnej Igora Brejdyganta. Akcja nowej historii skupia się wokół policjantki stołecznego wydziału zabójstw, która musi poradzić sobie z traumą po dramatycznych wydarzenia, których widzowie byli świadkami podczas seansu „Rysy”.

„Układ” rozpocznie się, gdy komisarz Brzozowska, po przymusowym urlopie, wraca do pracy. Wraz z porucznikiem Warecki ma zająć się nową sprawą i rozbić tytułowy układ podejrzanej szajki, która zdaje się stać za wszystkimi zbrodniami, które dzieją się ostatnimi czasy w mieście. Sprawa będzie skomplikowana, a bohaterce nie pomoże fakt, że poza pracą będzie musiała borykać się jeszcze z własnymi demonami przeszłości oraz widmem nawracającego nałogu. Czy kobiecie uda się odzyskać równowagę psychiczną na tyle, by rozwiązać najważniejszą sprawę w swojej karierze? I jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za ewentualny sukces? Tego dowiemy się z nowych odcinków serialu. 

„Układ” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Układ” – twórca o serialu

Igor Brejdygant, twórca oryginalnej powieści oraz główny scenarzysta serialu „Układ”, w następujących słowach wypowiedział się o nowej produkcji:

„W serialowej historii odpowiadamy na pytania, które postawiliśmy w „Rysie”, a dodatkowo odsłaniamy sieć zależności, które rządzą światem w dobie wszechobecnej inwigilacji i ogólnodostępnego internetu. Jednocześnie jest to jednak opowieść także o tym, że nie wszystko stracone, bo do tego, by wykoleić zło z szyn nieuchronności wystarczy choćby kilkoro odważnych i uczciwych ludzi“.

„Układ” – twórcy i obsada 

Głównymi scenarzystami serialu są autor oryginalnej powieści Igor Brejdygant oraz Bartosz Janiszewski, najlepiej znany ze współpracy przy takich produkcjach jak „Ultraviolet” czy „Wataha” HBO. Reżyserem serialu ponownie jest Leszek Dawid – polski twórca hitu „Jesteś Bogiem”, współpracyujący przy hitach: „W głębi lasu” Netflixa czy „Pakt” HBO.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Julia Kijowska, Dawid Ogrodnik, Kinga preis, Mariusz Ostrowski, Zbigniew Zamachowski, Zuzanna Zielińska, Sylwia Juszczak-Krawczyk oraz Adam Woronowicz i Piotr Witkowski.

„Układ” – gdzie i kiedy oglądać? 

Serial „Układ” jest już dostępny na platformie streamingowej Polsat Box Go, która z początkiem września zastąpiła serwis IPLA.pl.

Czytaj także: „Kasztanowy ludzik”: pełny zwiastun mrocznego thrillera od Netflix [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Polsat Box Go