Zamknij

Netflix kasuje kolejny popularny serial. "Upadek Królestwa" nie powróci z następnym sezonem

04.05.2021 10:47
Netflix kasuje kolejny popularny serial. "Upadek Królestwa" nie powróci z następnym sezonem
fot. The Hollywood Archiv/agefotostock/East News

"Upadek Królestwa" to popularny serial, który już wkrótce dobiegnie końca. Platforma Netflix podjęła decyzję o zakończeniu produkcji wraz z nadejściem 5. sezonu. Kiedy premiera finałowych odcinków "The Last Kingdom"?

"Upadek Królestwa" to serial kostiumowy, często nazywany odpowiedzią na słynnych "Wikingów". Produkcja stacji BBC Two, którą w 2018 roku wykupił Netflix, cieszyła się dotąd sporą popularnością. Nic zatem dziwnego, że fanów zdziwiła decyzja o jej skasowaniu. Kiedy zobaczymy finisz przygód Uhtreda z Bebbanburga?

"Upadek Królestwa" - Netflix skasował serial

"Upadek Królestwa" to historia osieroconego przez wikingów woja, który walczy pod wodzą króla Alfreda Wielkiego, by odzyskać ziemie swoich przodków i zjednoczyć lud Wysp Brytyjskich. Produkcja doczekała się dotąd 4. sezonów, a 5. obecnie powstaje. Niestety będzie już ostatnim. Platforma Netflix nie ujawniła przyczyn swojej decyzji.

5. sezon "Upadku królestwa" będzie adaptacją 9. i 10. tomu z cyklu "The Saxon Stories", autorstwa Bernarda Cornwella. Z uwagi na to, że całość liczy 13 powieści, decyzja Netflixa wydaje się tym bardziej zaskakująca.

"Upadek Królestwa" - kiedy premiera 5. sezonu?

Na obecną chwilę nie ujawniono przewidywanej daty premiery 5. sezonu "Upadku Królestwa". Zdjęcia do dziesięciu finałowych odcinków trwają obecnie na Węgrzech. W roli głównej powróci Alexander Dreymon, zaś do obsady dołączyli Patrick Robinson, Sonya Cassidy i Harry Gillby.

Pierwsze 3. sezony "The Last Kingdom" znajdziecie na Netflixie, 4. zaś dostępny jest na CANAL+ Online.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET