Zamknij

"Voir": David Fincher stworzył nowy serial dla Netflix. O czym opowie?

14.10.2021 14:54
David Fincher Netflix
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

David Fincher przygotował kolejną produkcję oryginalną dla Netflixa. Tym razem jest to seria dokumentalna o nazwie "Voir". Co kryje się pod tym tajemniczym tytułem?

David Fincher należy do grona filmowców, którzy postanowili iść z duchem czasu i zamiast obrażać się na platformy streamingowe (jak przodujący w tej kwestii Christopher Nolan), wchodzą z nimi w bardzo udane współprace. Najnowszym owocem współpracy Finchera z Netflix jest seria dokumentalna o tytule "Voir", którą streamer ogłosił na Twitterze, publikując krótki materiał wideo.

"Voir": David Fincher tworzy dokumentalną serię dla Netflix [WIDEO]

Jak wynika z informacji udostępnionej przez profil NetflixFilm na Twitterze, "Voir" to nowa seria dokumentalna złożona z wizualnych esejów gloryfikujących kino, której autorem jest jeden ze współczesnych mistrzów kina. Fincher (o którym bezsprzecznie mowa w poprzednim zdaniu) jest producentem wykonawczym dokumentu wraz z Davidem Priorem, reżyserem "Pustego człowieka". Za scenariusz odpowiada Drew McWeeny ("Oblicza strachu", "Mistrzowie horroru"), który zdradził, że seria będzie składała się z dziesięciu trzydziestominutowych odcinków.

David Fincher na Netflix: Od "House of Cards" po nadchodzące projekty

Wspólna historia Davida Finchera i Netflix sięga pierwszego serialu platformy - legendarnego już dziś "House of Cards", w którym Fincher pełnił role producenta wykonawczego i jednego z reżyserów. Następnie stworzył dla streamera serial "Mindhunter", który pokochali fani historii o seryjnych mordercach, oraz wyprodukował animowaną serię "Miłość, śmierć i roboty". Natomiast w 2021 roku twórca "Fight Clubu" zrealizował pod strzechami Netflix pełnometrażowy film "Mank" o scenarzyście "Obywatela Kane'a". Film otrzymał aż 10 nominacji do Oscara.

Prócz serii "Voir", która zadebiutuje 13 listopada 2021 roku na AFI Fest w Los Angeles, Fincher szykuje także kolejny film dla Netflix. Tym razem będzie to ekranizacja komiksu "Zabójca", którą na ekran zaadaptuje scenarzysta "Siedem", Andrew Kevin Walker, zaś tytułową rolę zagra Michael Fassbender. Daty premier "Voir" i "The Killer" na Netflix nie zostały jeszcze ogłoszone.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter