Zamknij

W labiryncie: Tak zmienili się bohaterowie pierwszej polskiej opery mydlanej [FOTO]

Sylwia Wamej
06.04.2020 14:31
W labiryncie
fot. Screen YouTube

"W Labiryncie" była pierwszą polską operą mydlaną w reżyserii Pawła Karpińskiego. Opowieść o losach warszawskich farmaceutów, lekarzy i naukowców w czasie przeobrażeń gospodarczych i ustrojowych na przełomie lat 80. i 90. podbiła serca widzów. Jak zmienili się bohaterowie serialu?

W labiryncie podbił serca widzów: Jak zmienili się aktorzy?

"W labiryncie" to pierwsza polska telenowela, która podbiła serca widzów. Serial przedstawiał środowisko warszawskich farmaceutów, lekarzy, naukowców i biznesmenów w czasie przeobrażeń gospodarczych i ustrojowych na przełomie lat 80. i 90. w Polsce.

Osią fabuły są perypetie Ewy Glinickiej (Agnieszka Robótka Michalska), potem (Beata Rakowska), absolwentki farmacji, która po śmierci narzeczonego rozpoczyna pracę w Pracowni Farmakodynamiki Instytutu Farmakologii Klinicznej. Trafia w sam środek intryg między pracownikami naukowymi Instytutu, których życie osobiste także jest pełne codziennych trosk, nieszczęść, ale i radości.

W labiryncie: Kto wystąpił?

Serial w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowany był od 30 grudnia 1988 roku do 26 czerwca 1991 roku. W rolach głównych wystąpili m.in. Marek Kondrat, Sławomira Łozińska, Piotr Skarga, Dariusz Kordek, Jan Jankowski oraz Jowita Budnik. Twórcy  "W labiryncie" są autorami popularnej telenoweli "Klan".

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/SW