Zamknij

Gillian Anderson na pierwszych fotkach z "Wielkiej 2". Wygląda zjawiskowo! [ZDJĘCIA]

19.10.2021 11:30
Gillian Anderson na pierwszych fotkach z "Wielkiej 2". Wygląda zjawiskowo! [ZDJĘCIA]
fot. Rex Features/East News (zdjęcie poglądowe)

"Wielka" już wkrótce powróci z nowymi odcinkami, w których poznamy matkę Katarzyny - Joannę. Wcieli się w nią słynna Gillian Anderson, którą teraz możemy podziwiać na pierwszycha zdjęciach promocyjnych. A te robią wrażenie.

Gillian Anderson zasłynęła rolą w kultowym serialu "Z Archiwum X", a w ostatnich latach stanowi jedno z najgorętszych nazwisk na małoekranowym rynku. Zachwyciła nas już w "The Crown" (za kreację Margaret Thatcher zgarnęła Złoty Glob) i "Sex Education", a już wkrótce ujrzymy ją w jeszcze innym wydaniu. Za kilka tygodni powróci do nas "Wielka", czyli jeden z absolutnie najlepszych seriali komediowych ostatnich lat.

W 2. sezonie Gillian Anderson pojawi się jako Joanna - matka carycy Katarzyny, którą z córką łączy dość... skomplikowana relacja. Platforma Hulu pochwaliła się pierwszymi zdjęciami przedstawiającymi aktorkę w nowej roli, a my wprost nie możemy wyjść z zachwytu. 

"Wielka": Gillian Anderson jako Joanna na zdjęciach z 2. sezonu

W drugim sezonie "Wielkiej" (ang. "The Great") zobaczymy, jak Katarzyna walczy o oświecenie narodu, który oświecony być nie chce. Przyjdzie jej zmierzyć się nie tylko z dworem, ale także własną drużyną, a nawet matką. Wygląda więc na to, że Joanna Elżbieta Holstein-Gottorp nie będzie szczególnie zachwycona poczynaniami córki.

Nadchodzące odcinki oznaczają dla Katarzyny również rozterki sercowe i osobowościowe. Bohaterka zrozumie wreszcie, że, aby zmienić kraj, musi pozwolić, by on zmienił też ją, oraz że istnieje cienka granica między idealizmem, a ułudą. Innymi słowy, stanie się Wielką będzie wymagało od niej znacznie więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

"Wielka 2": kiedy premiera?

Drugi sezon serialu "Wielka" złoży się z dziesięciu odcinków i zadebiutuje 19 listopada 2021 roku na Hulu. Niestety, na obecną chwilę nie ujawniono, kiedy nowe odcinki ukażą się w serwisie HBO GO

W rolach głównych powrócą Elle Fanning jako caryca Katarzyna i Nicholas Hoult jako car Piotr III, a w obsadzie znaleźli się również Phoebe Fox, Adam Godley, Gwylim Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi, Sebastian de Souza i Belinda Bromilow.

RadioZET.pl/Deadline.com/TVLine.com