Zamknij

"Wielka": caryca Katarzyna przejmuje władzę w oficjalnym zwiastunie 2. sezonu [WIDEO]

20.10.2021 10:39
Wielka sezon 2 zwiastun
fot. "Wielka" - kadr ze zwiastuna 2. sezonu/Hulu

Hulu zaprasza na koronację "Wielkiej". W drugim sezonie komediowego serialu o najdłużej panującej carycy Rosji, Katarzyna powije przyszłość narodu, jednocześnie nadal zmagając się z ciemnotą i patriarchatem.

"Wielka" powraca w pełnej krasie! Jeden z najlepszych współczesnych seriali komediowych doczekał się wreszcie pełnego zwiastuna 2. sezonu. To kolejny - po pierwszym teaserze nowych odcinków "Wielkiej" i olśniewających zdjęciach Gillian Anderson z 2. sezonu - powód, by jeszcze bardziej niecierpliwić się na premierę tej fantastycznej wariacji na temat historii Rosji.

"Wielka" - sezon 2: Oficjalny zwiastun [WIDEO]

W 2. sezonie miejscami prawdziwej opowieści o Katarzynie Wielkiej zobaczymy, jak główna bohaterka przejmuje władzę w Rosji. Teraz to Piotr będzie musiał zabiegać o jej względy. I to on będzie planował zamach na jej życie. Ma tylko jeden problem - musi poczekać ze swoim spiskiem do narodzin syna, którego pod sercem nosi Katarzyna (teraz już) Wielka. W pełnym zwiastunie powracają główne gwiazdy serialu - Elle Fanning i Nicholas Hoult. Do obsady dołączyła natomiast Gillian Anderson, która wcieli się w Joannę Elżbietę Holstein-Gottorp, czyli matkę Katarzyny, zdecydowanie niepochwalającą "wybryków" córki. Zobaczcie oficjalny zwiastun 2. sezonu "Wielkiej":

"Wielka" - Kiedy premiera 2. sezonu w Polsce?

"Wielka" to niezwykle współczesna opowieść o przeszłości, satyra na patriarchat i bezpruderyjny żart z kostiumowych romansów. Serial ukazuje drogę, jaką pokonała caryca Katarzyna od naiwnej i romantycznej outsiderki do najdłużej panującej władczyni Rosji. 

Twórcą serialu jest Tony McNamara nominowany Oscara za scenariusz "Faworyty". W obsadzie, poza Fanning, Houltem i Anderson, ponownie znaleźli się Phoebe Fox, Adam Godley, Gwylim Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi, Sebastian de Souza i Belinda Bromilow.

Platforma Hulu zapowiedziała powrót "Wielkiej" na 19 listopada 2021 roku. HBO, które emituje serial w Polsce, nie podało jeszcze wprawdzie lokalnej daty premiery 2. sezonu, jednak biorąc pod uwagę fakt, że w 2020 roku "Wielka" debiutowała na HBO GO dzień po amerykańskiej premierze, możemy być dobrej myśli.

RadioZET.pl/Hulu