Zamknij

Walter Olkewicz nie żyje. Aktor znany z "Twin Peaks" i "Senfield" miał 72 lata

08.04.2021 10:02
Twin Peaks - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

Zmarł Walter Olkewicz - aktor znany z seriali "Twin Peaks", "Zdrówko", "Senfield" czy "Dharma i Greg". Miał 72 lata. Co było przyczyną jego śmierci?

6 kwietnia 2021 roku zmarł Walter Olkewicz. Aktor miał 72 lata. Odszedł w swoim domu w Los Angeles. Przyczyną śmierci były prawdopodobnie problemy zdrowotne.

Nie żyje Walter Olkewicz. Grał w "Twin Peaks" i "Senfield"

Informację o śmierci aktora podał między innymi portal Movieweb. Zgon potwierdził syn Olkiewicza. Według informacji prasowych artysta od ponad 20 lat zmagał się z różnego rodzaju schorzeniami. Przeszedł szereg operacji kolana, które powodowały infekcje i przyczyniły się do tego, że Olkewicz przez wiele miesięcy był przykuty do łóżka. Z tego powodu jakiś czas temu porzucił karierę aktorską.

Walter Olkewicz urodził się 14 maja 1948 roku w Bayonne w stanie New Jersey. Po skończeniu szkoły wyższej postanowił podążać za swoim marzeniem o zostaniu aktorem. Zadebiutował w wielu klasycznych amerykańskich serialach komediowych, takich jak "Taxi", "Barney Miller" czy "Alice". Debiutem na dużym ekranie była rola w sequelu "Westworld" pod tytułem "Świat przyszłości" z 1976 roku. Trzy lata później wystąpił w filmie wojennym "1941" Stevena Spielberga. Pracował też z Joelem Schumacherem w dreszczowcu z lat 90. zatytułowanym "Klient".

Największą popularność przyniósł mu jednak udział w wielu sitcomach, takich jak "Zdrówko", "Newhart", "Świat według Bundych", "Senfield", "Grace w opałach" czy "Dharma i Greg". Inną znaną rolą Olkiewicza była postać Kanadyjczyka imieniem Jacques z pierwszego sezonu "Miasteczka Twin Peaks". Powrócił do roli w filmach "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" i "Twin Peaks: The Missing Pieces" oraz kontynuacji kultowego serialu z 2017 roku. "Twin Peaks" było jego ostatnim występem przed kamerą.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Syn aktora - Zak Olkewicz jest scenarzystą. Był też teściem scenarzystki i aktorki Katriny Rennells.

RadioZET.pl/Movieweb
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET