Zamknij

"Wednesday": Gwiazda "Gry o tron" w obsadzie serialu Netflixa. W kogo się wcieli?

16.09.2021 08:02
Gwendoline Christie Wednesday Netflix
fot. ichard Shotwell/Invision/AP/East News

Netflix ogłosił pozostałych członków obsady serialu "Wednesday". W jednej z głównych ról pojawi się Gwendoline Christie z "Gry o tron". Poznaliśmy też odtwórców ról kuzyna Coś, Lurcha i Pugsleya Addamsa.

Gwendoline Christie, znana dotychczas jako Brienne z Tarthu, najwyraźniej weszła na stałe w poczet gwiazd Netflixa. Już niebawem zobaczymy ją w roli Lucyfera w wyczekiwanym serialu "Sandman" na podstawie kultowej powieści graficznej Neila Gaimana. Teraz ogłoszono, że wystąpi także w innej produkcji serwisu, która również oparta jest na legendarnej serii. Gwiazda "Gry o tron" zagra w serialu "Wednesday" opowiadającym o córce Gomeza i Morticii Addams, którego reżyserem jest sam Tim Burton.

"Wednesday": Gwendoline Christie z "Gry o tron" w nowym serialu Netflixa

Gwendoline Christie wcieli się w Larissę Weems - dyrektorkę Akademii Nevermore, która mimo upływu lat wciąż nie zakopała topora wojennego ze swoją dawną koleżanką z klasy, Morticią Addams. Jak już wcześniej ogłoszono, rolę jej odwiecznej rywalki i mamy Wednesday w jednej osobie zagra  Catherine Zeta-Joneszaś jej męża, Gomeza - Luis GuzmanTytułową bohaterkę będzie odgrywała Jenna Ortega.

Zobacz także

"Wednesday": Kuzyn Coś, Lurch i Pugsley Addams obsadzeni

Poza nazwiskiem odtwórczyni roli Larrisy Weems, Netflix ogłosił też, kto zagra role ikonicznych postaci z "Rodziny Addamsów". We włochatego Kuzyna Coś wcieli się Victor Dorobantu, brata Wednesday, Pugsleya Addamsa, zagra Issac Ordonez ("Pułapka czasu"), zaś kamerdynera Lurcha - George Burcea.

Do ogłoszonej już wcześniej obsady dołączyli także: Tommie Earl Jenkins (Mayor Walker), Iman Marson (Lucas Walker), William Houston (Joseph Crackstone), Luyanda Unati Lewis-Nyawo (Deputy Santiago), Oliver Watson (Kent), Calum Ross (Rowan) i Johnna Dias Watson (Divina).

Zobacz także

"Wendesday": Tim Burton kręci serial o Wednesday Addams dla Netflixa

Serial "Wednesday" zapowiadany jest jako paranormalna opowieść detektywistyczna, skupiona na Wednesday Addams uczącej się w Akademii Nevermore. Tytułowa bohaterka będzie próbowała zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajduje się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore.

Twórcami i showrunnerami serialu są Al Gough i Miles Millar, którzy wydali na świat "Tajemnice Smallville". Reżyseruje Tim Burton. Cała trójka należy też do grona producentów wykonawczych. Produkcja będzie składała się z 8 odcinków. Jej data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/Deadline/Netflix