Zamknij

Wiedźmin: kim jest Marcin Czarnik grający Maga w serialu Netflixa?

Sylwia Bagińska
31.12.2019 11:20
Marcin Czarnik
fot. EastNews/ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Marcin Czarnik to jeden z trzech polskich aktorów, którzy zagrali w pierwszym sezonie „Wiedźmina”. Artysta od wielu lat gra w zagranicznych produkcjach. Czy będzie wielką gwiazdą?

Marcin Czarnik to obok Macieja Musiała i Tomasza Krzemienieckiego jeden z trzech Polaków, którzy zagrali w amerykańskiej wersji „Wiedźmina”. To nie jest jedyna zagraniczna produkcja, w której wystąpił polski artysta.

Zobacz także: Zamek Ogrodzieniec w słynnym serialu Netflixa. Tu kręcono sceny do Wiedźmina

Marcin Czarnik: co wiemy o polskim aktorze?

Marcin Czarnik w serialu Netflixa wcielił się w rolę Maga. Możemy go zobaczyć w czwartym odcinku „Wiedźmina”, gdy walczy z Yennefer (Anya Chalotra), a także w finałowym epizodzie pierwszego sezonu, gdy wojuje z żołnierzami Nilfgaardu w bitwie o Wzgórze Sodden.

„Wiedźmin” to niejedyna zagraniczna produkcja, w której wystąpił Marcin Czarniak. 43-latek ma ich na swoim koncie znacznie więcej.

Polski aktor w swoim dorobku artystycznym ma udział w dwóch filmach, które zostały nagrodzone Oscarem: „Syn Szwała” oraz „Schyłek dnia”.

Czarnik wystąpił także w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który został wyróżniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zobacz także: Wiedźmin: rażący błąd w serialu. Wpadkę wyłapano kilka dni po premierze

Polscy widzowie Marcina Czarnika mogą kojarzyć także z roli Łukasza Dyrmy w „Na Wspólnej” oraz Roberta Romanowskiego w „Barwach szczęścia”.

Marcin Czarnik ukończył warszawską Akademię Teatralną. Był związany z kilkoma teatrami. Aktualnie należy do zespołu TR Warszawa.

Przed rolą w „Wiedźminie” Marcina Czarnika mogliśmy zobaczyć w wielu innych produkcjach: „1983”, „Belle Epoque”, „Pułapka” i „Nielegalni”.

Jak podaje portal Świat seriali, prywatnie aktor związany jest ze scenografką Mileną Czarnik. Razem wychowują 15-letnią córkę.

Zagłosuj

Oglądałeś wszystkie odcinki "Wiedźmina" na Netflixie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SB