Zamknij

"Wielka": Gillian Anderson dołączyła do obsady 2. sezonu. Zagra matkę carycy Katarzyny

17.05.2021 09:57
Gillian Anderson Wielka
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Gillian Anderson wystąpi w 2. sezonie "Wielkiej"! Gwiazda "Z Archiwum X" i "The Crown" wcieli się w matkę tytułowej bohaterki - carycy Katarzyny II Wielkiej granej przez Elle Fanning.

"Wielka" już niebawem powróci z 2. sezonem, w którym - poza główną obsadą - zobaczymy Gillian Anderson. Gwiazda nagrodzona Złotym Globem za rolę Margaret Thatcher w "The Crown", którą już niebawem zobaczymy w roli Eleanor Roosevelt, wcieli się w kolejną historyczną postać. Anderson zagra matkę Katarzyny Wielkiej - Joannę Elżbietę Holstein-Gottorp.

"Wielka": Gillian Anderson zagra matkę carycy Katarzyny w 2. sezonie

Radosna nowina o dołączeniu Gillian Anderson do obsady 2. sezonu "Wielkiej" została opublikowana 14 maja 2021 na oficjalnym koncie serialu na Instagramie. Serwis Hulu powitał gwiazdę "The Crown" na dworze cara Piotra III i carycy Katarzyny.

Anderson wcieli się w rolę Joanny - matki głównej bohaterki, olśniewającej przedstawicielki niemieckiej socjety i mistrzyni aranżowania małżeństw dla swoich córek. Po usłyszeniu plotek o przewrocie zorganizowanym przez Katarzynę, Joanna postanawia przybyć do Rosji, by przekonać się o tym na własne oczy. Choć Katarzyna jest ukochaną córeczką mamusi, szybko staje się jasne, że zamiary Joanny są niecne i znacznie wykraczające poza ratowanie rodzinnej reputacji.

"Wielka" - Kiedy premiera 2. sezonu na HBO GO?

"Wielka" to wymykający się wszelkim schematom serial komediowy, który w satyryczny sposób przedstawia drogę carycy Katarzyny od nikomu nieznanej outsiderki do najdłużej panującej władczyni w historii Rosji. Tytuł każdego odcinka opatrzony jest dopiskiem "historia miejscami prawdziwa", gdyż ważniejsza niż prawda historyczna jest tutaj opowieść o młodej, postępowej dziewczynie, która przybyła do Rosji z nadzieją na szczęśliwe zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem, a zastała niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany, patriarchalny świat. By zmienić sytuację swoją oraz Rosji, którą pokochała całym sercem, musi tylko zabić męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku i przekonać do siebie dwór.

wielka
fot. Elle Fanning jako "Wielka"/materiały prasowe HBO

Zobacz także

"Wielka" to nowoczesna opowieść o przeszłości - przedstawia wiele ról, które Katarzyna odgrywała przez całe swoje życie jako kochanka, nauczycielka, władczyni, przyjaciółka i wojowniczka. Twórcą, scenarzystą i producentem wykonawczym serialu jest Tony McNamara, który za scenariusz "Faworyty" otrzymał nominację do Oscara. W tytułową rolę wciela się Elle Fanning, której na ekranie towarzyszą Nicholas Hoult w roli jej męża, Piotra III, a także Phoebe Fox, Adam Godley, Gwylim Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi, Sebastian de Souza i Belinda Bromilow.

Gillian Anderson jest pierwszą gwiazdą, która dołączyła do obsady "Wielkiej" w 2. sezonie. Aktorka ma wystąpić w dwóch odcinkach serialu. Kiedy zobaczymy ją w roli Joanny? Narazie pozostaje to tajemnicą. Serwis Hulu nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu "Wielkiej".

RadioZET.pl/Deadline