Zamknij

Wielka: nowy głośny serial HBO z gwiazdorską obsadą. O czym jest?

Roksana Orlicka
19.05.2020 12:43
Wielka o czym jest nowy serial HBO
fot. Instagram/@ellefanning

"Wielka" to serial, który w żartobliwy sposób przedstawia historię carycy Katarzyny Wielkiej. W roli głównej występuje uzdolniona Elle Fanning. Serial HBO zyskał wielu fanów. Jaki jest jego sekret?

Wielka: nowy głośny serial HBO z gwiazdorską obsadą. Seriale i filmy oparte na motywach historycznych cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. "Wielka" to propozycja nie tylko dla miłośników historii, ale także dobrego humoru. Nowy serial HBO spodobał się widzom. W ironiczny sposób przedstawia on historię Katarzyny Wielkiej.

Katarzyna Wielka była jedną z najsłynniejszych królowych na świecie. HBO postanowiło przedstawić jej historię bez patosu, a z przymrużeniem oka. Poniżej zdradzamy, o czym dokładnie opowiada serial i kiedy jest emitowany.

Zobacz także:  Przyjaciele: wiemy, kiedy pojawi specjalny odcinek serialu na HBO Max 

Wielka: nowy głośny serial HBO. Co trzeba o nim wiedzieć?

Serial "Wielka" opowiada historię młodej Katarzyny. Dziewczyna trzyma się nieco na uboczu i nie zwraca na siebie uwagi. Pewnego dnia zostaje wytypowana na wybrankę cara Piotra III Romanowa, czyli najważniejszego mężczyzny w Imperium Rosyjskim. 

Katarzyna wnikliwie obserwuje, jak funkcjonuje państwo. Poznaje sekrety królestwa. Wszystko po to, by niegdyś stanąć na czele Rosji i odmienić dzieje kraju. W główną rolę wciela się Elle Fanning, natomiast cara Piotra III gra Nicholas Hoult. W "Wielkiej" zobaczymy także: Phoebe Fox, Adama Godleya, Gwilym Lee, Charity'ego Wakefielda i Douglasa Hode'a.

Serial "Wielka" miał premierę w sobotę, 16 maja 2020 roku. Dostępny jest na platformie HBO GO. Co ciekawe, opublikowano od razu wszystkie 10 odcinków serialu. Serial warto traktować z przymrużeniem oka. Nie wszystkie zawarte w nim historie wydarzyły się naprawdę.

Poniżej można zobaczyć zwiastun serialu "Wielka":

Zobacz także:  To wiem na pewno: serial z Markiem Ruffalo. O czym jest i gdzie można go zobaczyć? 

RadioZET.pl/RO