Zamknij

"Wielka woda": Netflix ogłasza gwiazdorską obsadę nowego serialu Jana Holoubka

03.08.2021 10:38
Wielka woda obsada serialu Netflixa
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS; TRICOLORS/EAST NEWS; JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS; Lukasz Piecyk/REPORTER/EAST NEWS; Bartosz KRUPA/East News

"Wielka woda" Jana Holoubka coraz bliżej! Netflix ogłosił obsadę nowego serialu twórcy "Rojsta". W głównych rolach wystąpią Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt i Ireneusz Czop.

Netflix ogłosił obsadę "Wielkiej wody", kolejnego polskiego serialu Netflixa. Za jego reżyserię odpowiadają  Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. W rolach głównych zobaczymy znanych z "Rojsta" Agnieszkę Żulewską i Ireneusza Czopa oraz Tomasza Schuchardta ("Jesteś bogiem", "Chrzest", "Bodo"). Na ekranie towarzyszyć im będą legendy polskiego kina - Anna Dymna i Jerzy Trela. To jednak nie koniec wielkich nazwisk na liście obsadowej nowego serialu Netflixa. Kto jeszcze pojawi się w "Wielkiej wodzie"?

Obsada
fot. Wielka woda - obsada/materiały prasowe Netflix

Zobacz także

"Wielka woda": Obsada nowego polskiego serialu Netflixa 

W serialu "Wielka woda" znana z "Rojsta" i "1983" Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt, gwiazdor filmów "Jesteś bogiem", "Chrzest" i "Cicha noc" wystąpi jako Jakub Marczak - urzędnik z dużymi ambicjami, samotnie wychowujący nastoletnią córkę. Ireneusz Czop, którego mogliśmy oglądać w obydwu "Rojstach" oraz ostatnich sezonach "Chyłki", zagra natomiast Andrzeja Rębacza, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi. W ojca Andrzeja Rębacza wcieli się Jerzy Trela, zaś Anna Dymna wystąpi jako matka Jaśminy, Lena Tremer. Młodziutka Blanka Kot zagra nastoletnią córkę Marczaka, Klarę. W pozostałych rolach zobaczymy gwiazdy takie jak Tomasz Kot, Leszek Lichota, Piotr Rogucki i Piotr Trojan. W serialu wystąpią także Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek i Grzegorz Warchoł.

"Wielka woda" - O czym jest nowy serial Jana Holoubka?

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy serial fabularny, którego akcja - podobnie jak "Rojsta'97" - została osadzona w okresie powodzi tysiąclecia, która nawiedziła zachodnią i południową Polskę w 1997 roku. Tym razem jednak nie będziemy śledzić kryminalnych zagadek, lecz losy ludzi dotkniętych klęską żywiołową.

Kiedy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, by oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak wpłynie ona na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów - Jaśmina Tremer, Jakub Marczak i Andrzej Rębacz - zostaje postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

"Wielka woda" - Kiedy premiera na Netflix?

Za reżyserię serialu odpowiadają Jan Holoubek (reżyser formatujący) i Bartłomiej Ignaciuk. Scenariusz napisali Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Producentką oraz pomysłodawczynią serialu jest Anna Kępińska, a producentem liniowym Jacek Dąbrowski-Udziela. Dla Netflix "Wielką wodę" produkuje Telemark. Zdjęcia trwają aktualnie we Wrocławiu. Premiera serialu została zapowiedziana na 2022 rok.

RadioZET.pl/Netflix