Zamknij

Nowy "Władca Pierścieni" bez golizny? Dziwaczna petycja fanów Tolkiena

08.06.2021 14:35
Władca Pierścieni: Dwie Wieże - Elijah Wood - kadr z filmu
fot. New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News

Fani J.R.R. Tolkiena domagają się, żeby w serialu Amazon Prime Video bazującym na twórczości pisarza nie było rozbieranych scen. Z tego powodu powstała nawet specjalna internetowa petycja.

Wielkimi krokami nadchodzi premiera serialu opartego na dziełach J.R.R. Tolkiena, potocznie zwanego "Władcą Pierścieni". Część miłośników twórczości pisarza ma pewne obawy co do treści odcinków produkcji Amazon Prime Video. Zawczasu postanowiła więc opublikować list otwarty do twórców serialu o Śródziemiu.

"Władca Pierścieni" - w serialu nie będzie rozbieranych scen?

O tym, że powstaje serial rozgrywający się w świecie stworzonym przez Tolkiena, wiadomo od dawna. Mimo różnego rodzaju przeszkód produkcja w końcu ruszyła i za jakiś czas zobaczymy wciąż niezatytułowany serial dziejący się na długo przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni".

Chociaż produkcja Amazona jest owiana tajemnicą, przezorna część fanów Tolkiena postanowiła uprzedzić ewentualne plany twórców serialu i stworzyć nietypową petycję internetową. Jak podaje CBR, na Change.org możemy znaleźć apel do osób odpowiedzialnych za serial "Władca Pierścieni", którego autorzy domagają się, by w odcinkach nie pojawiały się rozbierane sceny. Okazuje się, że chrześcijańskim czytelnikom dzieł Tolkiena nie w smak ewentualna golizna na ekranie.

Amazon Prime tworzy nadchodzący serial "Władca Pierścieni", którego akcja rozgrywa się przed trylogią. Zatrudniono "specjalistów od intymności" i na castingach upewniono się, by aktorzy czuli się komfortowo podczas kręcenia nagich scen. Twórczość Tolkiena jest w pełni zdrowa i pełna niesamowitej chrześcijańskiej symboliki. Był pobożnym katolikiem, więc jego pamięci nie trzeba w żadnym stopniu splamić nieuzasadnioną nagością czy jakąkolwiek nagością. Twórczość Tolkiena zawsze była w większości przypadków przyjazna dla RODZINY…ZACHOWAJCIE TĘ JAKOŚĆ.

Cel wyznaczony przez autora petycji to 50 tysięcy podpisów. W chwili pisania tego artykułu pod apelem podpisało się ponad 37 tysięcy internautów. Jeśli chcecie do nich dołączyć, kliknijcie TUTAJ.

"Władca Pierścieni" - kiedy premiera serialu?

Czy po zebraniu wymaganej ilości oburzonych głosów twórcy zmienią swoją ewentualną koncepcję? O tym przekonamy się za jakiś czas. W serialu wystąpili Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman, Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Thusitha Jayasundera, Fabian McCallum, Simon Merrells, Geoff Morrell, Peter Mullan, Lloyd Owen, Augustus Prew, Peter Tait, Alex Tarrant, Leon Wadham, Benjamin Walker oraz Sara Zwangobani. Produkcja trafi na Amazon Prime Video jeszcze w roku 2021. Na razie nie podano jednak konkretnej daty premiery.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Change.org