Zamknij

"Wodny świat" doczeka się kontynuacji. Powstanie serial w reżyserii twórcy "Cloverfield Lane 10"

30.07.2021 13:58
Wodny świat - Kevin Costner i Jeanne Triplehor - kadr z filmu
fot. Mary Evans Picture Library/East News

"Wodny świat" z Kevinem Costnerem i Dennisem Hopperem w rolach głównych zostanie wskrzeszony w formie serialu. Za produkcję odpowie Dan Trachtenberg.

W 1995 roku powstał "Wodny świat" z Kevinem Costnerem w roli głównej. Postapokaliptyczna wizja Ziemi całkowicie zalanej wodą zostanie rozwinięta w nadchodzącym serialu, którego twórcą będzie reżyser Dan Trachtenberg znany z filmu "Cloverfield Lane 10".

"Wodny świat" - powstaje kontynuacja filmu z Kevinem Costnerem

Ostatnimi czasy w Hollywood modne stały się sequele produkcji sprzed kilkunastu lat. Jednym z takich filmów był "Blade Runner 2049". Niebawem podobną reaktywację przejdzie "Wodny świat". Jednak jego kontynuacja powstanie w formie serialu.

Producenci John Davis i John Fox rozmawiali z serwisem Collider na temat swojego nowego hitu "Wyprawa do dżungli". Rozmowa wyszła jednak poza najnowszy film Disneya. Filmowcy zdradzili, że po ponad 20 latach zobaczymy ciąg dalszy "Wodnego świata". Za serial kontynuujący historię opowiedzianą w produkcji Kevina Reynoldsa odpowie Dan Trachtenberg. Fox zdradził co nieco na ten temat. 

Nie jesteśmy w 100% pewni podejścia do tego serialu. Ale na pewno jesteśmy teraz na etapie jego konstrukcji.

Producent wyznał, że nad serialem pracuje Universal Television i prawdopodobnie trafi on do sieci telewizyjnej Peacock. Nie zdradzono dalszych szczegółów na temat nowego "Wodnego świata", więc trudno powiedzieć, czy zobaczymy kontynuację przygód Żeglarza, czy może poznamy zupełnie nowych bohaterów.

Davis również skomentował powstający sequel.

Jedynym filmem, który nakręciliśmy i ostatnio obejrzałem go ponownie jest "Wodny świat". Byłem zaskoczony, jak dobrze się trzym. Przez wiele, wiele lat wcale nie chciałem go oglądać, ponieważ myślałem, że film się zestarzał, nie był tak dobry jak scenariusz, były problemy z produkcją. Potem obejrzałem go ponownie i stwierdziłem: "O tak, ten film świetnie się starzeje".

Warto podkreślić, że "Wodny świat" będzie na czasie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Historia z 1995 roku opowiada o apokalipsie, do której doszło na skutek globalnego ocieplenia. Roztopienie się lodowców na biegunach Ziemi doprowadziło do podniesienia poziomu wód i zatopienia większości lądu planety. Ludzkość została zmuszona do przystosowania się do życia na otwartym morzu. Główny bohater miał za zadanie uratować Helen - kobietę, która znała klucz do odnalezienia ostatniego suchego kawałka lądu przed piratami dowodzonymi przez groźnego Deacona. Serial może więc stanowić komentarz na temat zagrożeń, z którymi obecnie mierzy się ludzkość, nie tak bardzo odległych od tego, co ukazano w "Wodnym świecie".

"Wodny świat" - kiedy premiera serialu?

Fox i Davies zapowiedzieli, że w ciągu kilku najbliższych tygodni powinni znaleźć showrunnera, który weźmie nowy "Wodny świat" pod swoje skrzydła. Obecnie producenci pracują z Trachtenbergiem nad nową częścią serii "Predator" zatytułowaną "Skull". Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje serialowa kontynuacja "Wodnego świata".

RadioZET.pl/Collider