Zamknij

Xavier Dolan stworzy miniserial dla Canal+. Co już wiemy o „The Night Logan Wakes Up”?

25.11.2020 15:53
Xavier Dolan, Cannes
fot. LOIC VENANCE/AFP/EAST NEWS

Xavier Dolan, czyli „cudowne dziecko” kanadyjskiej filmografii znany jest jako uznany reżyser i aktor. Teraz młody twórca stworzy swój pierwszy serial telewizyjny. Co już wiemy o miniserialu „The Night Logan Wakes Up”?

Xavier Dolan to 31-letni twórca filmowy z Kanady, wielokrotnie nagradzany na europejskich festiwalach filmowych. Twórca „Matthias i Maxime”, „Zabiłem moją matkę”, czy „Wyśnionych miłości” podpisał właśnie umowę na stworzenie serialu telewizyjnego specjalnie dla Canal+.

Xavier Dolan stworzy miniserial – o czym opowie?

„The Night Logan Wakes Up” będzie pięcioodcinkowym miniserialem, bazującym na sztuce teatralnej autorstwa Michela Marca Boucharda. Bouchard był także autorem sztuki, która posłużyła za bazę dla projektu „Tom”, uznawanego za najbardziej odrębny stylistycznie, nietypowy film w twórczości reżysera. 

Zobacz także

Miniserial opowie historię dwójki rodzeństwa, którzy w młodości zaprzyjaźniają się z uroczym chłopcem, Loganem. Przyjaźń oraz bliskie relacje rodzinne zostają jednak zerwane w drastycznych okolicznościach. Gdy Logan gwałci Mimi, już nic nigdy nie będzie takie samo.

Właściwa opowieść rozpoczyna się współcześnie, w trzydzieści lat po dramatycznych wydarzeniach z początku lat 90., gdy Mimi wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb matki. Nie spodziewa się nawet, że przyjazd otworzy swoistą puszkę Pandory, pełną bolesnych sekretów z przeszłości.

Reżyserzy filmowi tworzą seriale

Warto zwrócić uwagę, że Xavier Dolan nie jest pierwszym twórcą filmowym, który w ostatnich latach zdecydował się stworzyć dzieło telewizyjne. Niedawno zakończyła się emisja serialu „Tacy właśnie jesteśmy“ od Luci Guadagnino, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu „ Tamte dni, tamte noce“. W poprzednich latach głośno było także o miniserialu Woody’ego Allena stworzonego dla platformy Amazon Prime Video, czy  produkcji „Too Old to Die Young” od Nicolasa Windinga Refna („Drive”, „Neon Demon”).

Czy serial Dolana powtórzy sukces „We Are Who We Are”, czy popadnie w zapomnienie, jak „Crisis In Six Scenes”, które przepadło bez większego echa? Czas pokaże.

Zobacz także

„The Night Logan Wakes Up” – obsada i ekipa

W produkcji sygnowanej nazwiskiem Dolana, który będzie scenarzystą i reżyserem projektu, wystąpią aktorzy, którzy występowali w oryginalnej wersji sztuki z 2019 roku.

Na ekranie zobaczymy więc: Julie Le Breton, Magalie Lepine-Blondeau, Eric Bruneau and Patrick Hivon Julianne Côte oraz samego Xaviera Dolana.

„The Night Logan Wakes Up” – kiedy premiera?

Zdjęcia do projektu mają rozpocząć się już w marcu 2021 roku. Premiera przewidziana jest na 2022 rok. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tytuł zadebiutuje podczas festiwalu filmowego w Cannes, który jest niemalże „drugim domem” reżysera, zanim trafi na antenę Canal+.

Czytaj także:  "Gambit królowej" z rekordem. Netflix chwali się danymi na temat oglądalności.

Źródło: RadioZet/The Hollywood Reporter