Zamknij

Xena Wojownicza księżniczka: co stało się z gwiazdami kultowego serialu? [FOTO]

Maciej Friedrich
06.04.2020 14:37
Xena Wojownicza księżniczka: co stało się z gwiazdami kultowego serialu? [FOTO]
fot. EAST NEWS

"Xena: Wojownicza księżniczka" to serial, który podbijał polskie ekrany w latach 2003-2005. Produkcja przyniosła ogromną popularność aktorkom wcielającym się w główne role. Jak potoczyły się kariery Lucy Lawless i Renee O'Connor?

Po roku 2000 w polskich stacjach telewizyjnych królowały seriale fantasy produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej. Mowa tu o niezapomnianym "Herkulesie", w którym muskuły prężył Kevin Sorbo oraz nie mniej popularnej "Xenie: Wojowniczej księżniczce". Co ciekawe, obie produkcje "przerzucały" między sobą uwielbianych przez widzów bohaterów i bohaterki. Fantastyczne przygody wojowniczej księżniczki zyskały w Polsce ogromną popularność, a dziś wśród wielu miłośników fantastyki mają status kultowych.

List do króla: Nowy serial Netflixa jest "Grą o tron" dla młodszych widzów?

"Xena" emitowana była na antenie TV4 w latach 2003-2005 i była jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych. Duża w tym zasługa aktorek, które wcielały się w główne bohaterki. W roli tytułowej Xeny obsadzono nowozelandzką aktorkę Lucy Lawless, a jej towarzyszkę (a według wielu osób nawet kochankę) zagrała amerykanka Renee O'Connor. Kiedy serial zdjęto z anteny, obie panie zniknęły ze świadomości fanów. Jak potoczyły się kariery serialowej Xeny i przyjaciółki Gabrielle?

„Gra o Tron”: wpadka w serialu. Kubek Starbucksa wart 50 milionów?

Xena: Wojownicza księżniczka - co stało się z Lucy Lawless i Renee O'Connor?

Lucy Lawless w 2002 roku pojawiła się w epizodycznej roli w "Spidermanie" Sama Raimiego oraz popularnym serialu "Battlestar Galactica". Jako aktorka filmowa nie odniosła spektakularnego sukcesu, mogliśmy oglądać ją między innymi w "Eurotrip", "Boogeyman" czy "Aniele śmierci". Dużo lepiej szło jej w rolach serialowych. W latach 2010-2012 wcielała się w Lukrecię w "Spartakusie", a w latach 2014-2015 fani uniwersum Marvela mogli podziwiać ją jako Isabelle Hartley w "Agentach T.A.R.C.Z.Y.". Ostatni raz na erkanach pojawiła się w 2015 roku w "Salem" oraz "Ash kontra martwe zło".

Zupełnie inaczej potoczyła się kariera Renee O'Connor, czyli serialowej Gabrielle. "Xena" była ostatnim serialem, w jakim wystąpiła, na swoim koncie ma jednak role filmowe. Ciężko jednak uznać produkcje z jej udziałem za arcydzieła kinematografii czy nawet kasowe hity. Zagrała między innymi w takich produkcjach jak "Bith Slap" czy "Moby Dick". Jej ostatnią rolą jest "Fitful" z 2011 roku.

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Xenę"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF