Zamknij

"Złap i ukręć łeb" - znamy polską datę premiery serialu HBO o przestępstwach seksualnych Weinsteina

23.06.2021 13:58
Złap i ukręć łeb - kadr z filmu HBO
fot. HBO/materiały prasowe

Stacja HBO zapowiedziała datę premiery serialu dokumentalnego "Złap i ukręć łeb", opowiadającego o obrzydliwych czynach Harvey'ego Weinsteina.

Serial dokumentalny HBO "Złap i ukręć łeb" oparty jest na podcaście Ronana Farrowa opowiadającym o układzie, który starał się uciszyć ofiary i dziennikarzy opisujących jeden z największych skandali Hollywood. Mowa o głośnej sprawie przestępstw seksualnych dokonywanych przez Harvey'ego Weinsteina. Kiedy premiera serialu?

"Złap i ukręć łeb" - o czym jest nowy serial dokumentalny HBO?

Sześć półgodzinnych odcinków serialu dokumentalnego HBO "Złap i ukręć łeb" jest ekranizacją kameralnych wywiadów z sygnalistami, dziennikarzami, prywatnymi detektywami i informatorami przeprowadzonymi przez zdobywcę nagrody Pulitzera, Ronana Farrowa, podczas pracy nad jego podcastem i bestsellerową książką, w Polsce wydaną pod tytułem "Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli".

W serialu, który jest ekranizacją wspominanego podcastu i książki, podjęto kilka nowych wątków. Zobaczymy w nim także niepublikowane nigdy wcześniej materiały filmowe i poznamy nowe informacje na temat tej szokującej sprawy, które twórcy serialu zestawili z ciekawą ścieżką dźwiękową, zdjęciami z oryginalnych dokumentów, nagraniami, fotografiami, archiwalnymi filmami i elementami grafik.

Produkcja przedstawia nowy punkt widzenia i informacje na temat szeroko zakrojonego śledztwa, którego celem było nie tylko ujawnienie sposobu działania jednego wpływowego przestępcy seksualnego, ale także całego układu i sieci powiązań, który przez lata zapewniał mu bezkarność. Najnowsze ustalenia zaskoczą nawet tych widzów, którzy na bieżąco śledzili sprawę.

Za reżyserię serialu dokumentalnego HBO "Złap i ukręć łeb" odpowiadają zdobywcy nagrody Emmy, Fenton Bailey oraz Randy Barbato (film HBO "Księżniczka na kacu"), którzy pełnią także obowiązki producentów. Producentem wykonawczym jest Ronan Farrow. Wśród producentów znajdują się również Mona Card, Unjin Lee, Tina Nguyen, Nancy Abraham, Lisa Heller oraz montażystka Francy Kachler. Serial dokumentalny HBO "Złap i ukręć łeb" wyprodukowany został przez spółkę World of Wonder.

"Złap i ukręć łeb" - kiedy premiera filmu o przestępstwach seksualnych Weinsteina?

Premiera nowego serialu dokumentalnego HBO "Złap i ukręć łeb" ("Catch and Kill. The Podcast Tapes") odbędzie 13 lipca 2021 roku na HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki. Kolejne, po dwa, dodawane będą co tydzień we wtorki. Serial liczy 6 części.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/HBO