Zamknij

Zofia Bielewicz nie żyje. Fani "Świata według Kiepskich" pożegnali kolejną gwiazdę

20.09.2021 07:51
Nie żyje Zofia Bielewicz
fot. Shutterstock

Zofia Bielewicz nie żyje. Gwiazda znana m.in. fanom "Świata według Kiepskich" miała 93 lata. O jej śmierci poinformował Teatr Kochanowskiego w Opolu, którego była nestorką.

Zofia Bielewicz nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 93 lat. Jako pierwszy o jej śmierci poinformował Teatr Kochanowskiego w Opolu, którego była nestorką.

Zobacz też:  Ryszard Kotys nie żyje. "Paździoch" ze "Świata według Kiepskich" miał 88 lat

Zofia Bielewicz nie żyje. Fani "Świata według Kiepskich" pożegnali kolejną gwiazdę

"Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru"– czytamy w oficjalnym oświadczeniu teatru zamieszczonym na Faceboku.

Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Jej ojciec był dyrygentem i kompozytorem, a matka profesorem Konserwatorium Muzycznego. To właśnie mama od najmłodszych lat przygotowywała córkę do wykonywania zawodu aktorki lub śpiewaczki. W czasie powstania warszawskiego występowały razem na koncertach słowa muzyki polskiej dla powstańców, aby dodać im otuchy w trudnych czasach.

Aktorka zagrała ponad sto trzydzieści ról, za które otrzymała mnóstwo nagród i odznaczeń. Jednak to teatr był całym jej życiem. W 2000 roku świętowała 50-lecie pracy artystycznej w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Serialowym widzom dała się poznać w serialu "Świat według Kiepskich". Niestety, w ostatnim czasie wielu aktorów hitu Polsatu pożegnało się z życiem. Odeszli m.in  Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski i Stanisław Wolski.