Zamknij

Żona Andrzeja Strzeleckiego o chorobie męża: "Diagnoza to był straszny cios"

08.06.2020 11:15
Żona Andrzeja Strzeleckiego o chorobie męża: "Diagnoza to był straszny cios"
fot. Piotr Zagiell/ East News

Joanna Pałucka, żona Andrzeja Strzeleckiego w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o chorobie męża. Andrzej Strzelecki choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli, a szansą na wyzdrowienie aktora jest kosztowana kuracja w Stanach Zjednoczonych.  Pałucka opowiedziała o szczegółach choroby.

Joanna Pałucka opowiedziała o chorobie męża - Andrzeja Strzeleckiego

Joanna Pałucka w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o chorobie męża - Andrzeja Strzeleckiego. Aktor znany z m.in. roli w "Klanie" choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Niedawno aktor poinformował, że pomóc mu może innowacyjna kuracja w Stanach Zjednoczonych, która kosztuje 37 tysięcy dolarów miesięcznie. Taka kwota przekracza zarobki aktora, dlatego jego bliscy zdecydowali się zorganizować zbiórkę pieniędzy we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll.

Joanna Pałucka została zapytana przez dziennik o szczegóły dotyczące choroby męża. "Mąż przyjechał do szpitala na Banacha w Warszawie na kompleksowe badania. I właśnie tam okazało się, że jest problem onkologiczny. (...) Nikt z nas nie podejrzewał, że to rak. Mąż odczuwał bóle w różnych częściach ciała, trzęsły mu się ręce. Były to problemy natury neurologicznej, dlatego położono go na oddziale neurologii. Neurologicznie jednak jest wszystko dobrze. Bóle to wynik rozprzestrzeniającego się raka" - powiedziała Pałucka w rozmowie z "Faktem".

Żona Andrzeja Strzeleckiego dodała też, że diagnoza i koszt leczenia dla wszystkich był szokiem.

"Diagnoza to był straszny cios, bo lekarze nie dawali Andrzejowi szans. Do tego wybuchła epidemia. Siedzieliśmy w domu załamani, nie wiedząc, co robić. O leku, który jest jedyną szansą Andrzeja, dowiedzieliśmy się ok. 3 tygodni temu. To dla nas wielka nadzieja. Został dopuszczony w Stanach Zjednoczonych dopiero 6 maja. U nas w Europie niestety ciągle nie ma na rynku tego lekarstwa. (...) Koszt leczenia przerasta nasze możliwości, więc musieliśmy z tym problemem wyjść do ludzi. Takie pieniądze nie są dla nas osiągalne. Miesięcznie potrzebujemy 37 tysięcy dolarów. Na razie wskazana jest kuracja na 10 miesięcy, ale możliwe, że koszty wzrosną" - powiedziała.

Joanna Pałucka zdradziła też, jak obecnie czuje się Andrzej Strzelecki.

"Słabo. Bardzo słabo. Staramy się żyć normalnie, ale choroba nie daje o sobie zapomnieć. W zasadzie jest niesamodzielny i nie może się nigdzie beze mnie ruszyć. Mimo to się nie poddaje i chce funkcjonować jak dawniej. W zeszłym tygodniu byliśmy nawet na planie do serialu "Klan". Ekipa podeszła do nas bardzo życzliwie. Organizują na planie wszystko pod Andrzeja. Dopóki będzie to możliwe, będziemy starali się udawać, że nic się nie dzieje, chociaż wszyscy widzą, że nie dzieje się dobrze. Mąż schudł i zmizerniał" - powiedziała Pałucka.

Szczegóły dotyczące pomocy Andrzejowi Strzeleckiemu dostępne są m.in. na Instagramie fundacji Rak’n’Roll .

Andrzej Strzelecki: Aktor teatralny i filmowy oraz miłośnik golfa

Andrzej Strzelecki to aktor filmowy, teatralny i serialowy oraz były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Oprócz sukcesów w aktorstwie ma również na swoim koncie te sportowe. Gra w golfa. Był wielokrotnie członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa. W 2007 roku wydał swoją pierwszą książkę zatytułowaną Człowiek w jednej rękawiczce, w której zawarł rozmaite anegdoty i historie, które przydarzyły się jemu i innym miłośnikom golfa.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl/ Fakt.pl