Zamknij

„Żywi i umarli” – nowy emocjonujący horror w odcinkach. Kiedy premiera?

02.12.2020 18:00
kadr z serialu "Żywi i umarli"
fot. materiały prasowe EPIC DRAMA

„Żywi i umarli” to brytyjska produkcja grozy, przyglądaca się losom „pionierskiego psychologa” i jego walce o zachowanie zdrowego umysłu, gdy wokół zaczynają dziać się coraz bardziej przerażające, nadprzyrodzone wydarzenia. Co jeszcze wiemy o serialu?

“Żywi i umarli” to sześcioodcinkowy miniserial BBC, który łączy w sobie dramat z horrorem. Osią opowieści są losy Nathana Appleby’ego, mężczyzny, który po śmierci matki dziedziczy piękną posiadłość w małym, urokliwym, ale co warte wynotowania – odizolowanym od cywilizacji miasteczku. Akcja serialu rozgrywa się pod koniec XIX wieku, a Somerset znajduje się u progu monumentalnej zmiany. Właśnie ważą się losy przejścia między tradycyjnymi i nieco już przestarzałymi metodami uprawy ziemi a rozwiązaniami rewolucji przemysłowej, opartej na umaszynowieniu procesów produkcji i wiedzy naukowej. 

Główną osią fabuły jest jednak los mężczyzny, który zaczyna dostrzegać coraz więcej dziwnych i niepokojących wydarzeń wokół siebie. Nękany tęsknotą i żalem za zmarłą matką, zaczyna dostrzegać nadprzyrodzone zjawiska, a powoli kiełkuje w nim obsesja na temat chęci udowodnienia życia pozagrobowego. Czy dom, w którym mieszka z żoną rzeczywiście jest nawiedzony? A jeśli tak, to przez kogo? Odpowiedzi, które odnajdzie mężczyzna „zniszczą jego wiarę i przyniosą zagrożenie wszystkim, których kiedykolwiek kochał”, jak szumnie zapowiadają materiały prasowe serialu.

Zobacz także

„Żywi i umarli” – zwiastun

Zwiastun miniserialu prezentuje się następująco:

„Żywi i umarli” – obsada i ekipa

Za sterami serialu stoją scenarzyści: Ashley Pharoah i Matthew Graham, którzy stworzyli wcześniej takie hitowe produkcje, jak „Życie na Marsie”, czy „Powstać z popiołów”.

W rolach głównych zobaczymy Colina Morgana, znanego z seriali „Przygody Merlina”, czy „Legend” oraz Charlotte Spencer (serialowi „Nędznicy”). Partnerują im także: Nichols Woodeson, Tallulah Haddon, czy Malcolm Storry.

„Żywi i umarli” – kiedy premiera?

Premiera serialu odbędzie się już w niedzielę 13 grudnia o 21.30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki emitowane będą codziennie o tej samej porze. Oznacza to, że w dniach 13-18 grudnia będziemy mogli poznać całą tajemniczą historię.

Czytaj także:  Netflix stworzył brazylijską telenowelę! O czym opowie "Maldivas" i kiedy premiera? [WIDEO] 

RadioZet.pl/informacja prasowa Epic Drama