Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

10 największych wyzwań przy organizacji wesela

17.07.2018 16:19

Organizacja wesela jest zawsze dużym wyzwaniem, które niejednokrotnie po ślubie wspominane jest z odczuciem wielkiej ulgi – że jest już po. Planowanie imprezy weselnej zwykle generuje wiele problemów. Czy można tego uniknąć?

organizacja wesela fot. Pixabay

Organizacja wesela zwykle wydaje się sporym, choć przyjemnym przedsięwzięciem. Czy może być coś milszego niż świadomość, że po miesiącach przygotowań, organizacji i troski o wszelkie szczegóły cała rodzina i bliscy spotkają się na jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu młodej pary, by świętować jej zaślubiny? Ale życie sobie, a praktyka sobie. W rzeczywistości organizacja wesela wiąże się z wieloma problemami i choćby nie wiadomo jak próbowało się dogodzić wszystkim, to jednak zwykle się to nie udaje.

Z ankiet, które przeprowadziła firma jubilerska Goldsmith, wynika, że istnieje kilka głównych problemów, które dostrzegają zarówno goście, jak i sami organizatorzy wesela.

Jak się okazuje, największym problemem (jeszcze raczej przedślubnym) jest organizacja wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego za granicą lub w innym mieście. Tak uważa aż 39 procent ankietowanych. Jak wyglądają pozostałe problemy? Oto lista.

10 najpopularniejszych problemów weselnych

1. Zapraszanie na wieczór panieński/kawalerski w innym mieście lub za granicą
2. Krzyczące dzieci
3. Pijani krewni
4. Nietypowa lokalizacja
5. Długie i żenujące przemówienia
6. Długa ceremonia
7. Zbyt długie oczekiwanie na jedzenie
8. Zaproszenia bez osoby towarzyszącej
9. Prośba o pieniądze na prezent ślubny
10. Kiedy ślub nie przypada w weekend

Jak widać, sporo z tych niedogodności można rozwiązać. Z przemówieniami nie ma problemu, bo to raczej tradycja anglosaska (badania przeprowadzane były w Wielkiej Brytanii). Podobnie termin – planując dużo wcześniej, mamy pewność, że nie będziemy skazani na środek tygodnia. Wydaje się, że wiele z tych problemów da się wyeliminować, choć z drugim i trzecim trzeba się chyba pogodzić...

RadioZET.pl/TheSun/SA

Oceń