Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

5 rzeczy, które musisz zrobić przed 10 rano

31.01.2018 11:28
xxx zet

Przed tobą kolejny pracowity dzień? Masz wrażenie, że czas ucieka ci między palcami? Rzadko się uśmiechasz i brakuje ci powodów do radości? Tak naprawdę wszystko zależy od pozytywnego nastawienia. Zobacz, jak je osiągnąć, robiąc 5. rzeczy przed godziną 10 rano.

5 rzeczy, które musisz zrobić przed 10 rano fot. Pexels

5 rzeczy, które musisz zrobić przed 10 rano

Zaplanuje swój dzień

Spontaniczność – tak! Ale kontrolowana. Planowanie jest podstawą skutecznego działania i realizowania zamierzonych celów. Szczegółowe zaplanowanie harmonogramu dnia (planu w pracy, dodatkowych zajęć i obowiązków, a nawet odpoczywania) i odpowiednio wcześniejsze przygotowanie do poszczególnych aktywności zminimalizuje napięcie i zredukuje codzienny stres.

Zrób coś miłego

Możesz przygotować śniadanie do łóżka partnerowi, powiedzieć komplement koleżance z pracy, wyprowadzić ukochanego psa na wyjątkowo długi spacer, uśmiechnąć się do zapracowanej sprzedawczyni w piekarni albo wysłać miłego SMS-a do kogoś bliskiego. To sposób na podniesienie poziomu hormonów szczęścia. Mówi się, że dobra wraca – i to aż trzykrotnie.

Słuchaj muzyki

Rozpoczęcie dnia od ulubionej muzyki nie tylko cię obudzi, lecz także napełni cię pozytywną energią na cały dzień. Badania wykazują, że słuchanie ukochanych piosenek poprawia samopoczucie, zwiększa motywację i wydajność w pracy.

Wypij dużo wody!

Twoje ciało budzi się odwodnione. Koniecznie musisz więc je nawodnić. W książce „The Body Ecology Diet" Donna Gates sugeruje, że do godziny 10.00 powinniśmy wypić co najmniej 3 szklanki wody, która oczyści organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Uśmiechaj się

Uśmiech jest odzwierciedleniem dobrego samopoczucia człowieka. Uśmiech nada twarzy miły wyraz, co sprawi, że inni poczują się dobrze w twojej obecności.

RadioZET.pl/SI

Oceń