Zamknij

8 powodów, dla których warto mieć ekspres do kawy w domu

8 powodów, dla których warto mieć ekspres do kawy w domu
fot. Materiały prasowe

Kawa to życiodajny napój, który codziennie podnosi poziom naszej energii. Jeśli zależy nam na najlepszej jakości kawy, którą pijemy, to warto rozważyć kupno ekspresu, który dostarczy kofeiny niezbędnej do funkcjonowania!

1. Jakość!

Pijąc kawę w domu, często uciekamy się do najprostszych rozwiązań i stawiamy na kawę rozpuszczalną. Jednak liofilizowana kawa to tylko niedoskonały ekwiwalent prawdziwej świeżo parzonej kawy. Wybierając ekspres do kawy, gwarantujemy sobie nieograniczony dostęp do kawowych specjałów.

2. Oszczędność!

Kawa w kawiarniach niestety nie tanieje, zwłaszcza ta wysokiej jakości. Jeśli jesteśmy uzależnieni od kofeiny i potrzebujemy codziennej dawki dobrej kawy, to warto zainwestować we własny ekspres, który zapewni nam jakość kawiarni w domowym zaciszu.

3. Prostota!

Robienie kawy w kawiarce czy dripie jest czasochłonne i wymaga kilku sprzętów. Nie zawsze rano znajdzie się czas na powolne zalewanie kawy, ani na czekanie, aż kawiarka wyprodukuje z siebie gęsty płyn. Na poranki w niedoczasie ekspres automatyczny przelewowy lub ciśnieniowy będzie najlepszym ratunkiem. Wystarczy tylko wcisnąć guzik!

4. Bezobsługowość i powtarzalność!

Gdy parzymy kawę manualnie, największą zmienną jest osoba, która tę kawę parzy – barista lub domowy barista. Od czynnika ludzkiego zależy często najwięcej popełnionych błędów lub wariacji, które wpływają na to, że kawa codziennie może smakować trochę inaczej, niż sobie zamierzyliśmy. Jeśli parzymy kawę w ekspresie automatycznym ciśnieniowym lub przelewowym, mamy pewność, że kawa co rano będzie tak samo smaczna.

5. Wzbogać swój prywatny home office!

W obecnych czasach wielu z nas rozpoczęło pracę zdalną z domu. W biurze kawa była koniecznością, więc w domowym biurze również nie powinno jej zabraknąć. Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie swojej kreatywności i produktywności niż kubek dobrej jakości kawy!

6. Design!

Oprócz praktycznego zastosowania ekspresy produkowane są również we wszystkich możliwych kolorach i stylach. Ekspres do kawy jest doskonałym dopełnieniem wystroju każdej kuchni!

7. Kawa bez wychodzenia z domu!

Niezależnie od tego, jaka pogoda jest za oknem i jakie warunki atmosferyczne czają się nad Twoim miejscem zamieszkania, Ty nigdy nie zostaniesz odcięty od dopływu kofeiny. Niezależnie od pory dnia i nocy możesz zaserwować sobie kawę, bez względu na obowiązujące konwenanse.

8. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Amatorom czarnej kawy polecamy ekspresy przelewowe, które oferują możliwość zaparzenie dużej ilości czarnej kawy z opcją podgrzewania dzbanka.

Dla tych, którzy cenią sobie kawowe napoje z mlekiem, doskonale sprawdzi się ciśnieniowy ekspres automatyczny, a dla tych ambitniejszych – kolbowy ekspres ciśnieniowy.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem czarnej, czy białej kawy, na coffeedesk.pl znajdziesz ogromny wybór ekspresów, wszystkie potrzebne do nich akcesoria, kawę najwyższej jakości oraz obsługę klienta, która doradzi w wyborze odpowiedniego sprzętu!