Zamknij

Agata Duda na spotkaniu z papieżem Franciszkiem [ZDJĘCIA]

Redakcja
15.10.2018 15:18
Agata Duda na spotkaniu z papieżem Franciszkiem [ZDJĘCIA]
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę biskupią św. Piotra w Rzymie papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką. Agata Kornhauser-Duda zaprezentowała się w tradycyjnej czarnej kreacji.

W 2018 roku przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II w trakcie pontyfikatu odwiedził ponad 140 państw i zyskał miano papieża Kultu Miłosierdzia Bożego i Rodziny. Polska para prezydencka została zaproszona do Watykanu w związku obchodami tego ważnego dla całego świata wydarzenia. Andrzej Duda miał możliwość porozmawiać z papieżem Franciszkiem na osobności prawie pół godziny. Nastąpiła również wymiana prezentów. Obok głowy państwa jak zwykle nie zabrakło małżonki, która wybrała na spotkanie z Ojcem Świętym tradycyjny, stonowany strój.

Agata Kornhauser-Duda na spotkaniu z papieżem

Żona polskiego prezydenta pojawiła się w Watykanie tradycyjnie w czarnym stroju. Wybrała dopasowaną, skromną garsonkę. Stylizację uzupełniała czarna mantylka, tradycyjny welon zarzucany na głowę i ramiona. Jest to obowiązkowy element kobiecego stroju, wymagany przez watykański protokół. Pierwsza Dama wyglądała bardzo elegancko, co nie umknęło uwadze osób obserwujących profil Kancelarii Prezydenta na Instagramie. Internauci podkreślali, że strój Agaty Dudy był bardzo szykowny i idealnie pasował do podniosłej rangi audiencji.

RadioZET.pl/MF