Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przez 60 lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Okazało się, że są braćmi!

27.12.2017 10:44
xxx zet

Alan Robinson i Walter McFarlane przez sześćdziesiąt lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Teraz – w święta Bożego Narodzenia – okazało się, że mężczyźni są braćmi.

Przez 60 lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Okazało się, że są braćmi! fot. CBN News/Twitter

Walter McFarlane i Alan Robinson poznali się w szkole podstawowej na Hawajach. W dzieciństwie uwielbiali grać razem w karty. Także podobne historie rodzinne zbliżyły ich do siebie. Walter nigdy nie poznał swojego ojca, zaś Alan wychował się w rodzinie adopcyjnej. To sprawiło, że byli niemal nierozłączni.

Ta niesamowita przyjaźń przetrwała ponad pół wieku. Mężczyźni przez całe życie próbowali poznać swoje historie rodzinne, ale żadnemu z nich nie udało się odnaleźć swojego biologicznego ojca. Choć próbowali znaleźć informacje o swoim pochodzeniu w internecie czy mediach społecznościowych, nie dawało to jednoznacznych odpowiedzi.

W związku z tym zdecydowali się udać do biura zajmującego się badaniami genealogicznymi. I to był strzał w dziesiątkę.

Walter McFarlane dowiedział się w ten sposób, że mają z Alanem wspólną biologiczną mamę. – To był szok – zdradził w jednym z wywiadów McFarlane. – To najlepszy prezent bożonarodzeniowy, jaki mogliśmy sobie wyobrazić – dodał Robinson.

Z okazji odkrycia bracia urządzili przyjęcie dla znajomych i rodziny. Teraz zamierzają wybrać się razem w długą podróż – już nie jako przyjaciele, lecz jako bracia.

RadioZET.pl/SI

Oceń