Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przez 60 lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Okazało się, że są braćmi!

27.12.2017 10:44

Alan Robinson i Walter McFarlane przez sześćdziesiąt lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Teraz – w święta Bożego Narodzenia – okazało się, że mężczyźni są braćmi.

Przez 60 lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Okazało się, że są braćmi! fot. CBN News/Twitter

Walter McFarlane i Alan Robinson poznali się w szkole podstawowej na Hawajach. W dzieciństwie uwielbiali grać razem w karty. Także podobne historie rodzinne zbliżyły ich do siebie. Walter nigdy nie poznał swojego ojca, zaś Alan wychował się w rodzinie adopcyjnej. To sprawiło, że byli niemal nierozłączni.

Ta niesamowita przyjaźń przetrwała ponad pół wieku. Mężczyźni przez całe życie próbowali poznać swoje historie rodzinne, ale żadnemu z nich nie udało się odnaleźć swojego biologicznego ojca. Choć próbowali znaleźć informacje o swoim pochodzeniu w internecie czy mediach społecznościowych, nie dawało to jednoznacznych odpowiedzi.

W związku z tym zdecydowali się udać do biura zajmującego się badaniami genealogicznymi. I to był strzał w dziesiątkę.

Walter McFarlane dowiedział się w ten sposób, że mają z Alanem wspólną biologiczną mamę. – To był szok – zdradził w jednym z wywiadów McFarlane. – To najlepszy prezent bożonarodzeniowy, jaki mogliśmy sobie wyobrazić – dodał Robinson.

Z okazji odkrycia bracia urządzili przyjęcie dla znajomych i rodziny. Teraz zamierzają wybrać się razem w długą podróż – już nie jako przyjaciele, lecz jako bracia.

RadioZET.pl/SI

Oceń