Amerykański programista został fikcyjnym influencerem. Chciał za darmo jeść w restauracjach

27.03.2019 16:50

Amerykański programista postanowił stworzyć fikcyjne, zautomatyzowane konto, które zrobiło z niego influencera. Wszystko po to, aby mieć możliwość jedzenia za darmo w restauracjach.

Amerykański programista został fikcyjnym influencerem. Chciał za darmo jeść w restauracjach fot. Instagram.com/beautifulnewyorkcity

Programista, który stworzył fałszywe konto, aby jeść za darmo w knajpach

Programista z Nowego Jorku najwyraźniej pozazdrościł influencerom, którzy mają możliwość zjedzenia posiłku za darmo w restauracji. Chris Buetti, nie chcąc dłużej płacić w knajpach, został influencerem, ale fikcyjnym. Postanowił wykorzystać do tego swoje programistyczne umiejętności. W związku z tym stworzył program, który sprawił, że jego profil w błyskawicznym tempie rozrósł się i zaczęło go obserwować aż 25 tysięcy osób. Bot programisty automatycznie obserwował nawet kilkadziesiąt instagramowych profili w nadziei na to, że i one go zauważą i będą go obserwować.

Chris opublikował również na swoim profilu kilka pięknych i stylowych zdjęć Nowego Jorku, które zostały zrobione przez profesjonalnych fotografów, po to, żeby zachęcić swoich followersów do zostawiania komentarzy na jego profilu.

Konto programisty nazwane Beautiful NYC rozrosło się do tego stopnia, że było łakomym kąskiem dla restauracji. Bot automatycznie wysyłał wiadomości do popularnych knajp z propozycją promocji, ale w zamian za darmowe jedzenie. Nikt nie odkrył, że za tym profilem stoi podstęp.

Mężczyzna przekuł swój pomysł na biznes. Jako współzałożyciel firmy Social Rise Consulting, swoim klientom zaczął oferować podobne usługi, czyli spersonalizowane boty, które zwiększą popularność kont w mediach społecznościowych.

Z kolei dla lokali, które nawiązały współpracę z Chrisem Buettim, jest to równie dobra reklama, jak w przypadku influencerów z krwi i kości, bo w końcu zdjęcie pyszności widnieje na intagramowym koncie.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Zagłosuj

Lubisz chodzić do restauracji?

RadioZEt.pl/nowymarketing.pl/ SW

Oceń