Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Barbie wspierające LGBT. Nowe wersje kultowych lalek

30.11.2017 11:26

To prawdziwa rewolucja! Dodajmy: bardzo potrzebna! Firma Mattel, która jeszcze kilka lat temu lansowała tylko jeden model Barbie – szczupłą blond seksbombę o nierealnych wymiarach, postanowiła pójść z duchem czasu i wprowadzić do swojej oferty lalki, które przypominają normalne kobiety – w całej swojej różnorodności. Teraz do kolekcji Mattel dołączyła nowa para lalek, wspierająca społeczność LGBT.

Barbie wspierające LGBT. Nowe wersje kultowych lalek fot. Mattel/Instagram

Barbie wspierają społeczność LGBT

Zaczęło się od lalek Barbie, które miały różne kolory skóry. Następnie projektanci związani z gigantem zabawek wprowadzili do swojej kolekcji również lalki o różnych kształtach ciała, które miały odzwierciedlać rzeczywiste kobiece proporcje. Później w sklepach pojawiła się Barbie nosząca hidżab. Lalka z zakrytą głową była jednym z modeli kolekcji „Shero” (ona-bohater) inspirowanej kobietami, które łamią tabu. Były wśród nich: Misty Copeland, pierwsza afroamerykańska primabalerina, oraz słynna modelka plus size – Ashely Graham.

Najnowsza Barbie nosi T-shirt z napisem „Love Wins” (Miłość wygrywa), który jest wyrazem poparcia dla równouprawnienia związków jednopłciowych. Ta koszulki powstała we współpracy z blogerką modową Aimee Song, działaczkę środowiska LGBT, która dwa lata temu została uznana przez magazyn „Forbes” za jedną z najbardziej wpływowych osób poniżej trzydziestego roku życia.

Jak czytamy w zagranicznych mediach, firma postanowiła przyłączyć się do akcji po tym, jak zauważyła zaangażowanie Aimee Song i jej zbiórki pieniędzy dla organizacji przeciwko samobójstwom wśród młodych osób o nieheteronormatywnej orientacji seksualnej.

RadioZET.pl/SI

Oceń