Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bezdomny, który ratował ludzi po zamachu w Manchesterze, ma dom!

25.05.2017 10:44

Dobro wraca - tak można skwitować to, czego doświadczył Stephen Jones - bezdomny mężczyzna, który po ataku terrorystycznym w Manchesterze ruszył ofiarom na pomoc. Teraz nie jest już bezdomny i ma szansę "stanąć na nogi".

Bezdomny bohater z Manchesteru ma dom fot. screen

35-letni Stephen Jones okrzyknięty został bohaterem zamachu w Manchesterze. Bezdomny mężczyzna spał w okolicy Manchester Areny, gdy doszło do ataku. Kiedy Jones zdał sobie sprawę z tego, co się stało, ruszył na pomoc ludziom, którzy w przerażeniu, z krzykiem i cali we krwi wybiegali z obiektu.

Bezdomny ratował ludzi po ataku w Manchesterze

Bezinteresowna pomoc ze strony bezdomnego szybko została dostrzeżona przez media, zwracając uwagę na inny ważny problem - gwałtownie rosnącą w Manchesterze liczbę osób bezdomnych. Natychmiast znalazły się osoby, które chciały pomóc Stephenowi finansowo. W internetowej zbiórce zebrano dla niego ponad 15 tysięcy funtów. Ale to nie wszystko. Właściciel londyńskiego klubu piłkarskiego West Ham i jego syn postanowili pomóc bezdomnemu i zapewnić mu możliwość poprawy warunków ekonomicznych. David Sullivan ogłosił, że przez pół roku będzie płacił za wynajem mieszkania dla Stephena. Mężczyzna, mając dach nad głową, będzie mógł spróbować znaleźć pracę i stanąć na własne nogi.

Ciekawe, jak na to zareagował sam zainteresowany. Z pewnością jest zaskoczony tym, co się dzieje, bo - jak sam wspomniał - nie uważa się za bohatera. Pomoc niósł instynktownie.

RadioZET.pl/TheSun/SA

Oceń