Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Biedronka. Produkty wegańskie

19.04.2018 09:37

Biedronka wprowadza do oferty produkty wegańskie.

Biedronka fot. mat.prasowe

Biedronka. Produkty wegańskie

Weganie mają smak! — przekonuje Biedronka i zachęca wszystkich klientów, by spróbowali nowych, ciekawych smaków i dań bez mięsa. Bo wiosna to idealny czas, by przejść na lekką, wegetariańską lub wegańską dietę. Już od najbliższego czwartku, 19 kwietnia br., w sklepach sieci dostępne będą wegańskie produkty Natura Food Veggie, oznaczone uznanym na świecie certyfikatem V-Label. Dodatkowo na półki sklepów sieci trafiły książkowe perełki będące świetnymi przewodnikami po kuchni wegańskiej i wegetariańskiej.

— Coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską i eliminuje z jadłospisu tłuszcze zwierzęce. Biedronka jako lider rynku kreuje te trendy i najnowszą ofertę, w której znaleźć można szereg produktów będących podstawą diety roślinnej. Chcemy w ten sposób zachęcać naszych klientów do odkrywania nowych smaków, a jednocześnie namawiać ich na przygotowywanie posiłków w zgodzie z piramidą zdrowego żywienia — mówi Michał Gontarz, dyrektor zakupów z Jeronimo Martins Polska, odpowiedzialny za aktualną ofertę wegańską.

W obowiązującej od czwartku, 19 kwietnia, ofercie znajdą się produkty różnych kategorii: pasztety, pasty, makarony, smarowidła, desery kokosowe, nasiona i pestki, lody, tofu, wybór kasz, napoje czy nawet kulki mocy. Wszystkie dostępne pod marką Natura Food Veggie posiadają certyfikat V-Label.

— W Polsce produkty wegańskie i wegetariańskie są od niedawna certyfikowane uznanym na świecie, prestiżowym znakiem V-Label. Certyfikat V-Label to gwarancja, że dany produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu, lecz także w zastosowanych substancjach pomocniczych i składnikach wykorzystywanych na wszystkich etapach produkcji. Cieszymy się, że znak V-Label pojawia się także na produktach Natura Food Veggie dostępnych wyłącznie w sieci sklepów Biedronka — mówi Przemysław Chojnicki, dyrektor V-Label Polska.

W najnowszej ofercie Biedronki znajdziemy np. wegańskie pasztety Natura Food Veggie z soczewicy z żurawiną lub warzywny (3,99 zł/za opak. 200 g). Świetną bazą do przygotowywanych potraw będą z kolei makarony białkowe Natura Food Veggie — spaghetti z ciecierzycy, spaghetti z czarnej fasoli, fusilli z czerwonej ciecierzycy lub penne z zielonego groszku (po 4,99 zł/opak.), a pasta Tahini naturalne Natura Food Veggie (5,99 zł/opak.) znakomicie wzbogaci smak przygotowywanych posiłków.

Biedronka nie zapomniała też o łasuchach. Będą oni mogli spróbować np. wegańskich lodów orzechowych z masłem orzechowym (5,99 zł/opak.), czekolad w różnych smakach (kokosowa, słony karmel, migdałowa, 5,99 zł/opak.), wegańskich żelków (3,99 zł/opak.) czy deserów kokosowych w różnych smakach (2,99 zł/opak.).

Publikacje na temat diety wegetariańskiej

Wszyscy, którzy chcą spróbować diety roślinnej i poszukują kulinarnych inspiracji, w Biedronce będą też mogli nabyć książki z przepisami na pyszne i zdrowe dania. Już od 18 kwietnia w ofercie książek dostępnych jest ponad 40 tytułów, np. hitowa „Nowa jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek w atrakcyjnej cenie 39,99 zł, „Smakoterapia. Kuchnia roślinna bez glutenu, nabiału i cukru” Iwony Zasuwy, „La Veganista — apetyt na wegańskie potrawy. 100 pysznych przepisów na każdą porę dnia” Nicole Just czy „Super żywność, czyli superfoods po polsku” Małgorzaty Różańskiej.

RadioZET.pl/SI

Oceń