Zamknij

BigBoy z „Gogglebox” schudł 130 kilogramów po półtora roku odchudzania

Redakcja
05.06.2018 15:07
BigBoy Mateusz Borkowski
fot. Instagram

Mateusz Borkowski, czyli BigBoy z „Gogglebox”, schudł 130 kilogramów po półtora roku walki o szczuplejszą sylwetkę. Jego przemiana jest naprawdę motywująca. Tak dziś wygląda.

Ci, którzy regularnie oglądają „Gogglebox” w TTV, dobrze wiedzą, kim jest BigBoy. A może kim był, bo teraz Mateusz Borkowski mówi na siebie „New King Boy”. BigBoy był jednym z najbardziej  znanych bohaterów programu ukazującego ludzi oglądających w TV różne programy i komentujących to w naturalny dla siebie sposób. Teraz Borkowski jest jednak całkiem innym mężczyzną niż ten, którego mogliśmy zobaczyć przez wiele sezonów „Gogglebox”. Schudł ponad 130 kilo!

Jak się odchudzać? Sprawdźcie to też na zdrowie.radiozet.pl

Nie jest to wielka nowość, bo osoby śledzące jego instagramowy profil już od dawna wiedzą, że Mateusz podjął walkę ze zbędnymi kilogramami. Jeszcze w lutym przy jednym ze zdjęć ukazujących jego zaskakującą metamorfozę napisał:

– Równo półtorej roku walki z demonami. Wygrałem bo chciałem. New King Boy bo już nie Big. Straciłem 125 kg problemów – poinformował.

BigBoy z „Gogglebox. Przed telewizorem” schudł 133 kilogramy!

Teraz jednak BigBoy odwiedził „Dzień dobry TVN” i opowiedział tam o tym, jak wygląda praca nad tak ogromną przemianą własnego wyglądu i jakie kroki musiał poczynić, by to mu się udało.

Zapytany o to, dlaczego postanowił schudnąć, stwierdził, że miał już dość trudności z najprostszymi czynnościami.

– Jak nie możesz wyrzucić śmieci, robisz dwie przerwy na sapanie i oddychanie, a masz śmietnik 50 metrów dalej – podsumował punkt zapalny w drodze do zrzucania wagi. Przyznał, że kiedy podjął decyzję o schudnięciu i po raz pierwszy udał się do lekarza, przy wzroście 196 cm ważył aż 229 kilogramów. Niestety, dieta nie skutkowała i Borkowski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Jak stwierdził, jednak nie to było dla niego receptą na schudnięcie. Nie wystarczy zmniejszyć żołądek; trzeba przede wszystkim poważnie podejść do swojego problemu, nie oczekiwać błyskawicznych rezultatów i – przede wszystkim – być świadomym, że zmiana wymaga poświęceń.

– Poukładałem sobie wszystko w głowie. Trzeba sobie uświadomić, że jest się grubym i że będzie się do końca życia walczyć ze swoją głową – bo to jest codzienna walka. To nie jest tak, że codziennie rano budzimy się i mówimy sobie, że odniosło się sukces. Bo ja żadnego sukcesu nie odniosłem [...]. To nie jest dieta, to jest zmiana stylu życia – powiedział.

Zobacz też: Dominika Gwit: „TAK – jestem gruba”, NIE - Nie promuję otyłości

W jego walce wspierała go siostra, korzystał też z pomocy terapeuty.

Spektakularna przemiana BigBoya jest bardzo komentowana w sieci. Fani Borkowskiego na jego Instagramie piszą, że stał się dla nich inspiracją do pracy nas sobą i swoim wyglądem.

Gratulujemy przemiany i życzymy wytrwałości!

RadioZET.pl/SA