Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Bird Box Challenge": nowy niebezpieczny trend. Netflix apeluje o rozwagę

03.01.2019 15:23

W sieci pojawiło się nowe wyzwanie "Bird Box Challenge", oparte o fabułę świeżej produkcji filmowej Netflixa. Sama platforma przestrzega internautów przed niebezpieczeństwem związanym z tego typu "zabawą".

"Bird Box Challenge": nowy niebezpieczny trend. Netflix apeluje o rozwagę fot. Instagram:@adulting_is

Różnego rodzaju internetowe "wyzwania" to trend, który na przestrzeni ostatnich kilku lat stał się bardzo popularny. Część z nich jest sympatyczna i często bardzo zabawna. Niestety, większość wiąże się z wykonywaniem działań lekkomyślnych lub wręcz niebezpiecznych. Tak było na przykład w wypadku "In My Feelings Challenge", kiedy wielu amerykanów słysząc przebój rapera Drake'a wyskakiwali z jadącego samochodu i tańczyli. Dużo mówiło się też, o "Momo Challenge", niebezpiecznej aplikacji, która miała skłaniać dzieci i młodzież do popełnienia samobójstwa.

Ostatnio w sieci popularne staje się kolejne "wyzwanie", którego geneza związana jest z nową hitową produkcją Netflixa. Ostrzegamy, że w dalszej części artykułu znajdą się spoilery dotyczące fabuły "Nie otwieraj oczu".

Netflix ostrzega przed "Bird Box Challenge"

"Nie otwieraj oczu" (w oryginale "Bird Box") to nowy film Netflixa z Sandrą Bullock w roli głównej. W grudniu zobaczyło go 45 milionów widzów platformy. Fabuła filmu obraca się wokół tajemniczych istot, które zmuszają mieszkańców ziemi do popełnienia samobójstwa. Jedynym sposobem na zachowanie życia jest poruszanie się z zasłoniętymi oczami. Główna bohaterka wraz z dwójką dzieci stara się po omacku uciec przed zabójczą siłą.

Widzowie byli tak zachwyceni fabułą "Nie otwieraj oczu", że postanowili sami sprawdzić, jak poradzą sobie bez zmysłu wzroku. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań, na których internauci poruszają się "na ślepo". Na filmach nie brakuje uderzeń, upadków i niebezpiecznych sytuacji.

"Bird Box Challenge" zaniepokoił również samego Netflixa, który na swoim profilu na Tweeterze zaapelował do widzów o rozwagę i dbanie o własne zdrowie. Miejmy nadzieję, że zdrowy rozsądek wygra z "internetową rozrywką".

Post Netflixa fot. Tweeter:@netflix

RadioZET.pl/MF

Oceń