Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Brytyjskie schronisko szuka domu dla psa, który... rozumie komendy tylko po polsku

22.06.2017 15:10

Brzmi jak niesamowita opowieść albo dowcip: w brytyjskim schronisku dla zwierząt jest owczarek niemiecki, który rozumie tylko po polsku. A jednak to historia prawdziwa. Placówka poszukuje domu dla wyjątkowego psa i próbuje nauczyć go komend w języku angielskim.

Brytyjskie schronisko szuka domu dla psa, który... rozumie komendy tylko po polsku fot. screen

Caleb to młody owczarek niemiecki, który do niedawna przebywał pod opieką polskiej rodziny, żyjącej w Wielkiej Brytanii. Niestety, z nieznanych powodów opiekunowie postanowili się psa pozbyć i oddali go do schroniska w Kenilworth. Okazało się, że 4-letni Caleb zupełnie sobie nie radzi w nowej rzeczywistości. Choć jest miłym, towarzyskim i grzecznym psem, to bardzo trudno było pracownikom schroniska nawiązać z nim kontakt. Przypadkiem ktoś zauważył, że owczarek rozumie komendy w języku polskim.

Sytuacja wydawać się może nawet nieco komiczna, jeśli uzmysłowimy sobie, że główną barierą porozumienia między człowiekiem a psem nie jest przecież to, że jedno z nich rozumie język angielski, drugie polski... Mimo wszystko fakt, że Caleb zna komendy polskie i na nie reaguje, rodzi problem w odnalezieniu mu domu w brytyjskiej społeczności. Schronisko postanowiło poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego Polaka. W ten sposób psiak nauczy się też angielskich komend, co zwiększy jego szanse na adopcję.

Historia owczarka była tak ciekawa, że zainteresowały się nią brytyjskie gazety i opublikowały artykuł na temat psiaka wraz z przetłumaczonymi komendami, by potencjalny brytyjski opiekun mógł je sobie przyswoić. Artykułem z Daily Mail na Twitterze podzielił się nawet Radosław Sikorski:

1

Po publikacji w mediach zainteresowanie adopcją Caleba wzrosło. Miejmy nadzieję, że szybko znajdzie nowy, kochający dom.

RadioZET.pl/SA

Oceń