Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zupełnie nowy Carrefour w Polsce. Takiego jeszcze nie było!

14.12.2017 19:40

Carrefour PRO – w centrum Promenada w Warszawie francuska sieć uruchomiła swój najnowocześniejszy w Polsce sklep.

Zupełnie nowy Carrefour w Polsce. Takiego jeszcze nie było! fot. Bloomberg

Carrefour PRO w Warszawie

Carrefour PRO jest najbardziej zdigitalizowanym sklepem popularnej sieci Carrefour otwartym do tej pory nad Wisłą. Jak czytamy, na powierzchni handlowej wielkości ok. 2 000 m2 dostępnych jest prawie 13 tysięcy produktów spożywczych i przemysłowych.

Nowość w Carrefourze

Klienci mają możliwość domówienia produktów, które akurat są niedostępne w sklepie, na jednym z 19 interaktywnych ekranów – jest to zupełnie nowy pomysł stosowany w Polsce w sieciach Carrefour. Aby złożyć dodatkowe zamówienie, należy zainstalować aplikację Mój Carrefour, którą klienci mogą skanować kody QR przypisane do konkretnych produktów.

Po złożeniu błyskawicznego zamówienia klienci będą mogli wybrać, czy chcą, aby Carrefour dostarczył brakujące produkty pod wskazany przez nich adres (np. do pracy lub domu), czy wolą odebrać przygotowane zamówienie w sklepie lub w Coolomacie zlokalizowanym na zewnątrz centrum handlowego – specjalnym paczkomacie przystosowanym do przechowywania produktów spożywczych.

– Rozwiązanie zastosowane w nowym hipermarkecie to pierwsza implementacja rozwiązań m-commerce w sklepie naszej sieci. Klientowi wystarczy telefon z zainstalowaną aplikacją, aby zamówić produkt, którego nie znalazł w sklepie. Do tego dochodzi też opcja dostawy tego samego dnia na terenie miasta. Dzięki temu możemy praktycznie w czasie rzeczywistym reagować na potrzeby naszych klientów – mówi Ronan Martin, Dyrektor Operacji w Carrefour Polska.

– Sklep w Promenadzie to podsumowanie naszych prac prowadzonych od kilku lat i opracowanych przez nas technologii i innowacji. Jest to przykład wdrożenia strategii omnikanałowej i kierunek, w którym chcemy podążać na polskim rynku – wyznaczać trendy i implementować pionierskie pomysły – dodaje Ronan Martin.

Hipermarket Carrefour PRO to także kolejny sklep, w którym została zaimplementowana usługa Scan&Go.

RadioZET.pl/SI/wiadomoscihandlowe.pl

Oceń