Chcesz wydawać się bardziej interesującym człowiekiem? Oto 8 wskazówek

06.10.2017 14:28

Kto z nas nie chciałby, aby inni uważali go za interesującego człowieka? Okazuje się, że w dobie gwiazd z Instagrama jest kilka "sztuczek", by wzbudzać zainteresowanie bez pozowanych selfie, sztucznych uśmiechów i zdjęć jedzenia.

jak być interesującym człowiekiem fot. Pixabay

Jak twierdzi dr Travis Bradberry - psycholog, autor książki "Inteligencja Emocjonalna 2.0", są ludzie, którzy z natury wydają się innym interesujący. Chętnie słucha się ich historii, lubi przebywać w ich towarzystwie, a czas, który się z nimi spędza, uważa się za udany. Okazuje się, że nawet jeśli nie zaliczasz się do grupy "tych interesujących", to możesz się tego nauczyć. Jest kilka prostych reguł, które mogą sprawić, że ludzie zaczną postrzegać Cię właśnie w taki sposób. Dr Bradberry zdradził, o co dokładnie chodzi.

1. Dbaj o swoje pasje lub... znajdź je

Jak pisze Bradberry, interesujący ludzie to pasjonaci. Potrafią dosłownie "wsiąknąć" w interesujący ich temat i oddać się mu bez końca. Za przykład podaje Jane Goodall, brytyjską badaczkę w dziedzinie prymatologii, etologii i antropologii. Goodall mając 26 lat zostawiła swój dom w Anglii i przeniosła się do Tanzanii, aby rozpocząć naukę szympansów. Jej pasja stała się pracą.

2. Próbuj nowych rzeczy

Ciekawi ludzie robię to, co ich ciekawi. Wiedzą, czego chcą, i są wystarczająco odważni, by po to sięgnąć. Oznacza to częste próbowanie nowych rzeczy. Nawet jeśli nie są w czymś dobrzy, to i tak sam akt poszukiwania nowych doświadczeń jest świetny dla ich nastroju, dodaje im skrzydeł. Ludzie, którzy są szczęśliwi, przyciągają innych i są bardziej interesujący, niż ci, którzy ciągle narzekają.

3. Nie ukrywaj swoich dziwactw

Interesujące osoby często mają nietypowe cechy czy zainteresowania. Te osobliwości, nawet jeśli mogą wydawać się dziwne, to również mogą sprawiać, że przejawiająca je osoba jest bardziej interesująca. Dziwactwa, wady czy nietypowe podejście do różnych zagadnień mogą być tym, co nas wyróżnia spośród innych.

Jak twierdzi dr Bradberry milioner Warren Buffett nie lubił rozrzutnego stylu życia. Zamiast w wielkiej willi mieszkał w małym, skromnym domku. Żył tak, że budził zainteresowanie tych, którzy nie mogli pojąć, kim jest osoba, która mając tyle pieniędzy decyduje się na tak skromne życie.

4. Nie podążaj utratą ścieżką

Nie ma nic złego w robieniu tego, co inni, jednak osoby budzące zainteresowanie i ciekawość są po prostu innowatorami. Naturalne jest dla nich poszukiwanie swoich własnych sposobów, własnych metod w różnych sprawach.

5. Swoje ego zostaw w domu

Osoby przewrażliwione na swoim punkcie nigdy nie są interesujące. Zwykle tracą mnóstwo czasu na obawy o to, jak widzą ich inni i jak ocenią ich zachowania. Podejmują decyzje nie w oparciu o to, co sami czują, tylko patrząc na to, co ktoś o nich pomyśli. To wyczerpujące i do tego nieszczere. Oprah Winfrey przemawiając na Uniwersytecie Stanford w 2008 roku powiedziała: "Sztuką jest pozostawienie swojego ego za drzwiami domu i wczuwania się w swój wewnętrzny głos. "Każda właściwa decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem - pochodzi z wnętrze mnie. Każda niewłaściwa decyzja, jaką podjęłam, była wynikiem słuchania głosu mojego ego

6. Ucz się nowych rzeczy

Świat daje nieskończone możliwości rozwoju i nauki i poznawania nieznanego. Ciekawość nieznanego prowadzi do ciągłego uczenia się, a to czyni nas jeszcze bardziej interesującymi.

7. Dziel się swoimi odkryciami, spostrzeżeniami

Tym, co równie bardzo cieszy i interesuje ciekawych ludzi, jest dzielenie się swoimi odkryciami z innymi. Robią to nie po to, by wywołać zdumienie innych, tylko po prostu dlatego, że lubią się dzielić i sprawiać innym radość, opowiadając o swoich odkryciach.

8. Nie martw się tym, co inni o Tobie myślą

Być może to jedna z trudniejszych do wcielenia reguł, ale bardzo ważna. Ciekawi ludzie są po prostu szczerzy w swoim zachowaniu. Są, jacy są, nie wstydzą się, nie obawiają tego, że ktoś ich skrytykuje. Ten, kto żyje jak chce, ma magnetyczną moc.

RadioZET.pl/businesinsider.pl/linkedin.com/SA

Oceń