Chcieli mieć wyjątkową sesję ślubną. Chyba jednak przesadzili...

25.10.2018 21:07

Większość nowożeńców marzy o tym, by ich sesja ślubna była wyjątkowa. Niestety, niektórzy nie rozróżniają oryginalności od braku jakiegokolwiek wyczucia...

zdjęcia ślubne fot. Facebook/screen

John Milton jest fotografem podróżnikiem, dawniej bankierem. Być może dlatego wraz z żoną wpadli na pomysł wyjątkowo nietypowej sesji ślubnej. Zdjęcia, które zostały wykonane już wiosną 2017 roku, teraz rozeszły się w sieci, po tym, jak jedna z internautek zobaczyła je w mediach społecznościowych. Przyznała, że zdjęcia ją zszokowały. Co takiego na nich się znalazło?

Milton i jego żona wybrali się do Konga, by wykonać, zdjęcia upamiętniające ich "epicki ślub". Kraj ten, po wcześniejszych wojnach domowych, targany jest przez przemoc i biedę. Ale dwójka zamożnych "białych" turystów może po prostu zapłacić i zabezpieczyć sobie eskortę, która przeprowadzi ich przez strefę działań wojennych.

Cecilia Christin, która jako pierwsza zauważyła zdjęcia i opublikowała je (ponownie) w sieci, zwróciła uwagę na to, że mieszkańcy kraju są na zdjęciach Miltonów prezentowani niczym eksponaty dodające fotkom brutalnego realizmu. "Widziałam wiele szokujących rzeczy w sieci, ale to sprawiło, że zaniemówiłam" - napisała.

Nic dziwnego, bo na zdjęciach państwo młodzi klęczą przed mierzącymi do nich z karabinów żołnierzami, pierścionek zaręczynowy panny młodej wisi na karabinie (odniesienie do diamentów, których złożami interesowały się różne bogate kraje, co prowadziło do kolejnych konfliktów), a panna młoda w białej sukni ucieka przed wybuchającym wulkanem.

Internauci nie szczędzą słów krytyki, choć znalazły się i słowa pochwały... "Uwielbiam takie pomysły na ślub, tak nieszablonowe" - pisze ktoś. A pomysłodawca mu odpowiada: "Dzięki! Chcieliśmy być pewni, że nie będziemy mieć typowych, głupkowatych ujęć".

1

Większość zdjęć już zniknęła z sieci, część nadal krąży w social mediach.

RadioZET.pl/globalnews.ca/SA

Oceń