Chiny nie będą już testować kosmetyków na zwierzętach

16.04.2019 13:29

Chiński przemysł kosmetyczny nie będzie już testować kosmetyków na zwierzętach. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że Chiny to kraj, w którym cierpienie zwierząt było obojętne rynkowi kosmetycznemu.

Chiny rezygnują z testowania kosmetyków na zwierzętach fot. Schutterstock

Przełom w chińskim rynku kosmetycznym

Marki modowe i wielkie domy mody rezygnują z futer w swoich kolekcjach, a rynek kosmetyczny coraz częściej stawia na naturalne kosmetyki, bez testowania ich na zwierzętach. Chiny do tej pory były jednym z najbardziej piętnowanych krajów ze względu na testowanie kosmetyków na zwierzętach. Chińczycy niespecjalnie przejmowali się losem zwierząt. Jeśli dana marka chciała zaistnieć na tamtejszym rynku, po prostu musiała podjąć się testowania produktów na zwierzętach. Na szczęście to myślenie się zmienia. Niedługo Chiny całkiem odejdą od testów kosmetyków na zwierzętach.

Chiny nie będą testować kosmetyków na zwierzętach

„Starając się unowocześnić nadzór regulujący wprowadzanie kosmetyków, chińskie NMPA (National Medical Products Administration) i jej podległe organy, w tym krajowe instytuty kontroli żywności i leków (NIFDC), pracują nad zdobyciem danych o alternatywnych testach i budowaniem zaufania w podejściu do badań bez udziału zwierząt” – czytamy na Twitterze organizacji non profit IIVS. Od stycznia przepisy o przeprowadzaniu testów na zwierzętach mają zostać zniesione.

Warto dodać, że w 2014 roku Chiny wycofały się z testowania kosmetyków na zwierzętach dla produktów pochodzących z Chin. Jak zauważyli wtedy eksperci organizacji Humane Society International, testowanie produktów kosmetycznych obecnych już na rynku jest jednym z głównych problemów etycznych związanych z obrotem kosmetykami w Chinach.

Zagłosuj

Lubisz się malować?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ Ofeminin.pl/ Otwarteklatki.pl

Oceń