Zamknij

Czarter jachtów - idealny pomysł na wakacje. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie podróży?

Czarter jachtów - idealny pomysł na wakacje. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie podróży?
fot. Materiały prasowe

Mijające wakacje zapamiętamy na długo. Zamknięte granice, nowe ograniczenia, dystans społeczny, zamknięte hotele i restauracje... Ostatnie wydarzenia podyktowały wielką rewolucję w turystyce. Wiele osób musiało zmienić swoje wakacyjne plany — na popularności zyskały formy odpoczynku z dala od tłumów w otoczeniu natury, np. czarter jachtu.

Wakacje 2020

Biura podróży musiały przeorganizować swój sposób działania, a my zaczęliśmy doceniać alternatywne sposoby na spędzanie letniego czasu. I tak zaczęliśmy cieszyć się bliskością lasu, jeziora lub innych, bardziej odludnych miejsc. Część osób postanowiła pozostać w domach, by chronić swoje zdrowie. Gdy jednak nadeszły upały i izolacja w czterech ścianach zaczęła doskwierać, największymi wygranymi okazali się posiadacze ogródków przydomowych, działek czy domków letniskowych. Po stopniowym odmrożeniu turystyki zelżeniu obostrzeń i otwarciu części granic, do idealnych sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji dołączył również czarter jachtów.

Dlaczego czarter jachtów?

Czarter jachtów to idealny pomysł na spędzenie niezapomnianych wakacji. W ostatnim czasie szczególnie powiększył grono swoich wielbicieli z kilku powodów. Po pierwsze, będąc na jachcie, jesteśmy przez większość czasu odizolowani od brzegu i zagrożeń, które na nim czyhają. Po drugie, przebywamy tam z jedną, niezmienną grupą znajomych, nie mając kontaktu z osobami z zewnątrz, co oznacza, że ryzyko nabawienia się choroby spada. Po trzecie, jesteśmy tam na własnych warunkach — możemy wspólnie ustalić wewnętrzne obostrzenia i zasady, które będą dla wszystkich wygodne i, co najważniejsze, nie będą uprzykrzać nikomu urlopu. Po trzecie, organizacja czarteru jachtu jest łatwiejsza, niż to może się wydawać, szczególnie za pośrednictwem nowoczesnej i komfortowej wyszukiwarki, która pozwala znaleźć dobrą ofertę i załatwić wszystkie formalności online w dosłownie chwilę.

O tym pamiętaj

Wśród tegorocznych czarterujących znajdą się osoby, które pierwszy raz wybrały ten rodzaj aktywności i wizyta na jachcie będzie dla nich czymś zupełnie nowym. Dlatego warto wspomnieć o tym, że oprócz wszelkich zaleceń dotyczących wzmożonej higieny i dezynfekcji, należy oczywiście wziąć pod uwagę niezmienne zasady zachowania bezpieczeństwa na jachcie. Podstawowa zasada brzmi: “jedna ręka dla jachtu, druga dla siebie” — pamiętajmy więc o tym, aby zawsze poruszać się, jedną ręką trzymając stałego elementu jachtu. Sprawdzajmy na bieżąco pogodę, nie nadużywajmy alkoholu i zaopatrzmy się w odpowiednie ubrania, na gorące, ale również chłodniejsze dni. Resztę zasad z pewnością przedstawi nam skiper jeszcze przed rejsem. Stosując się do wskazówek odpowiedzialnego kapitana, możemy być niemal pewni, że nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo na pokładzie.

Chcąc mieć pewność, że pobyt przebiegnie zgodnie z planem i bez żadnych niemiłych niespodzianek, warto skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki jachtów. Profesjonalny serwis czarterowania jachtów online zaoferuje nam najlepszą ofertę oraz obsługę na najwyższym poziomie od początku aż do samego końca rejsu. Potem zostaje tylko bezpieczny relaks, a ten w wypadku czarteru jachtu to pewnik.