Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Długi weekend czerwcowy 2017: kiedy wypada i jaka będzie pogoda?

05.06.2017 16:01

Kiedy nadchodzi długi weekend, prognoza pogody jest szalenie ważna. Od niej często zależy to, na jaki odpoczynek się zdecydujemy. Przed nami Boże Ciało i przedłużony weekend czerwcowy. Będzie ciepło i słonecznie?

Kiedy jest długi weekend czerwcowy 2017 pogoda fot. sxc.hu

Pogoda na długi weekend czerwcowy, który wypada w tym roku w dniach 14-17.06., przewiduje nawet 30-stopniowy upał - tak, jak na pierwszy miesiąc meteorologicznego lata przystało. Temperatura w dzień ma nie być niższa niż 25 stopni, a w nocy 17-20 stopni. Pod względem temperatury zapowiada się zatem dobry weekend na biwakowanie, ogniska i grillowanie pod chmurką. Niestety opady deszczu i burze mogą to skutecznie utrudniać.

W środę 14.06., kiedy to niektórzy rozpoczną już swój odpoczynek, najsłoneczniej i najcieplej będzie w południowej części kraju. W pasie od zielonej Góry po Lublin temperatury rzędu 25-27 stopni, a we Wrocławiu nawet 29. Słonecznie z niewielkimi zachmurzeniami. Bez deszczu także na pomorzu. W pozostałych regionach temperatury 22-26 stopni, ale spore zachmurzenia z opadami deszczu.

Pogoda na Boże Ciało 2017

Zapowiedzi synoptyków na czwartek 15 czerwca, czyli święto Bożego Ciała, nie są optymistyczne. W całym kraju chmury, deszcz i gwałtowne burze. Będzie ciepło i parno - od 21-22 stopni nad morzem (i tu najbardziej popada) do 30 stopni w Rzeszowie.

Kolejnego dnia pogoda się nie poprawi i będzie też chłodniej. Najzimniej na Pomorzu - 18-19 stopni. 21-24 stopnie w centrum kraju, do 25-26 na południowym wschodzie. Północny pas kraju z najsłabszymi opadami, w pozostałej części kraju duże zachmurzenie i burzowo. Podobne temperatury oraz nasilenie opadów utrzymają się do kolejnego tygodnia.

RadioZET.pl/twojapogoda/SA

Oceń