Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak postrzegane są współczesne sportsmenki przez społeczeństwo. Nowa reklama Nike oddaje hołd kobietom w sporcie

26.02.2019 13:39

Nike zaprezentowało spot reklamowy, w którym aż kipi od emocji. W filmie pokazane zostało postrzeganie sportsmenek przez społeczeństwo. Narratorką w najnowszym spocie jest Serena Williams.

Nike w najnowszej odsłonie oddaje hołd kobietom fot. Youtube.com

Nike oddaje hołd silnym kobietom

Nike ma na swoim koncie reklamy, które poprzez pryzmat sportu mówią o sprawach społecznych. W najnowszej odsłonie spotu pokazane są kobiety odnoszące sukcesy, przekraczające swoje granice, które muszą stawić czoła społeczeństwu, nie zawsze dobrze nastawionemu do kobiet uprawiających sport.

– Jeśli okazujemy emocje, mówi się, że dramatyzujemy. Jeśli chcemy grać przeciwko mężczyznom, jesteśmy szalone. Jeśli marzymy o równych szansach, mamy urojenia. Kiedy jesteśmy zbyt dobre, „coś jest nie tak z nami”. A jeśli się wkurzamy, jesteśmy histeryczkami, zachowujemy się irracjonalnie albo po prostu jesteśmy szalone – słyszymy w reklamie.

Narrratorem w spocie reklamowym została tenisistka Serena Williams, natomiast w reklamie pojawiły się m.in. nastoletnia futbolistka Sam Gordon, gimnastyczka Simone Biles czy też reprezentantki amerykańskiej drużyny piłkarskiej.

Nike o kobietach dla kobiet

Nike przypomina o tym, jak w latach 60. kobietom zabraniano m.in. startować w maratonach oraz jak wielkie zdziwienie budzi Becky Hammon, trenerka w NBA. Dlatego hasło „Dream Crazier”

ma dawać do zrozumienia, że panie muszą sięgać dalej i wyżej niż mężczyźni, nie tylko ze względu na płeć.

 – Kobieta biegająca w maratonie była szalona. Kobieta, która boksowała, była szalona. [...] Kobieta konkurująca w hidżabie zmieniła swój sport. [...] Kobieta wygrywająca 23 tytuły wielkoszlemowe, mająca dziecko i wracająca po więcej... Szalona, szalona, szalona. Więc jeśli chcą cię nazwać szalonym, w porządku. Pokaż im, co potrafi szaleniec – mówi Serena Williams w najnowszym spocie marki.

Warto dodać, że najnowszy spot nawiązuje do reklamy z ubiegłego roku. W poprzedniej odsłonie pokazani zostali sportowcy, którzy doszli na szczyt ciężką pracą, ale musieli po drodze stawić czoła wielu problemom społecznym. W reklamie wystąpili m.in. sportowcy bez nóg czy uchodźcy z terenów objętych konfliktami zbrojnymi.

RadioZEt.pl/ SW

Oceń
Tagi