Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzieci otworzyły jajka niespodzianki. To, co w nich znalazły, sprawiło, że zaniemówiły

27.12.2018 12:33

Popularne jajka z niespodzianką z reguły sprawiają dzieciom radość. Jednak kilkoro z nich zaniemówiło, gdy zamiast zabawki ujrzały drobiowe podroby. W ten sposób jeden z internetowych aktywistów chciał otworzyć dyskusję na temat konsumpcji mięsa.

Dzieci otworzyły jajka niespodzianki. To, co w nich znalazły, sprawiło, że zaniemówiły fot. Instagram:@_kasiakch_

Media społecznościowe dają ogromne pole do wyrażania swoich opinii w różnorodnej formie. W sieci każdy może zostać recenzentem, influencerem czy aktywistą. Niestety nie wszystkie pomysły na siebie lub propagowanie wyznawanych wartości spotykają się z pozytywnym odbiorem. Często jednak właśnie kontrowersja dociera do największej liczby odbiorców i zapada w pamięć. Z tego założenia wyszedł jeden z użytkowników Twittera, który w oryginalny sposób chciał wywołać dyskusję na temat spożywania mięsa. Jego wpis oburzył wielu internautów.

Kacze serca w jajkach z niespodzianką

„Progressive Dad” to pseudonim jednego z użytkowników Twittera, słynącego z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących między innymi prawa do dostępu do broni czy wegetarianizmu. Jego postawa zapewniła mu tyle samo fanów, co zagorzałych przeciwników. 25 grudnia opublikował jednak tweeta, który wywołał prawdziwą burzę. Na zdjęciu widzimy otwarte popularne jajko z niespodzianką. Jednak jego zawartość to z pewnością nie przyjemna zabawka. 

„Dzieci mojej partnerki dostały do skarpet od Mikołaja Kinder Niespodzianki. Podmieniłem zabawki na kacze serca i wątroby. Były przerażone, kiedy je zobaczyły. To otworzyło niesamowitą dyskusję na temat etyki konsumpcji mięsa”.

Tweet fot. Tweeter:@RIPProgDadTV

Taki „żart” nie spodobał się wielu internautom, którzy zarzucili Progressive Dad niszczenie dzieciom radosnych świątecznych chwil. Pojawiły się głosy wegetarian, którzy byli oburzeni. Ich zdaniem takie zachowania promują negatywny obraz wegetarian i wegan. Trzeba jednak przyznać, że post zyskał ogromną popularność, między innymi dzięki jego publikacji w serwisie Reddit. A Wy jak myślicie, czy świąteczny „psikus” był dobrym pomysłem?

ZOBACZ: Co dziesiąty produkt żywnościowy wprowadzony w Europie jest wegetariański

RadioZET.pl/MF

Oceń