Zamknij

Ci rodzice przebili wszystkich! Takiego imienia na pewno nie słyszałeś

Redakcja
13.10.2017 09:05
Ci rodzice przebili wszystkich! Takiego imienia na pewno nie słyszałeś
fot. Pexels

Ludzka kreatywność nie zna granic. Moda na nietypowe imiona już dawno dotarła nad Wisłę. Ci rodzice naprawdę zaszaleli!

Kilka tygodni temu pisaliśmy o narodzinach noworodka, którego rodzice nazwali Jeronimo Martin, co miało nawiązywać do ulubionego sklepu jego mamy. W połowie sierpnia przyszedł natomiast na świat Neymar, syn Kariny i Rafała z Ciborza. Zdjęcie z gazety zamieścił w sieci portal demotywatory.pl. 21 września powitaliśmy na świecie – jeśli wierzyć informacjom „Fakty Oświęcim" – Kendala Pcymana.

Zobacz także

Przypomnijmy, że nadawanie dzieciom nietypowych imion reguluje ustawa z 1 marca 2015 roku. Jak jednak pokazują statystki, na razie Polacy chętniej wybierają imiona tradycyjne niż te obco brzmiące. Z informacji opublikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji na 2016 rok można wyczytać, że imię Zuzanna rodzice wybrali dla urodzonych w Polsce dziewczynek aż 8837 razy, co czynni je najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek zeszłego roku. Tylko trochę dalej jest Julia – imię to nadano 8637 razy, a Lenę – 8367 razy. Dalej w rankingu znajdują się: Maja (8303 razy) oraz Hanna (7948 razy). Jeśli chodzi o imiona dla chłopców, prym widzie Antoni (9183 razy). Dalej w rankingu znajduje się Jakub (8942). Później jest Szymon (8264), a następnie: Jan (7584) i Filip (6674).

Jeśli chodzi o oryginalne imiona, które rodzice nadali swoim dzieciom w zeszłym roku, były to odpowiednio – dla dziewczynek – m.in. Aida, Amina, Chelsea, Chanel, Dajana, Flora, Heidi, Irma, Kataleja, Kesja, Larissa, Mariam, Raisa, Salma, Syntia, Zara i Zlata. Jakie zaś oryginalne imiona otrzymali w 2016 roku chłopcy? Są to m.in. Amir, Artem, Axel, Bagnar, Gaspar, Giovanni, Herbert, Izaak, Kaj, Kilian, Marsel, Maxym, Nico, Noe, Rajan, Ruben, Sambor, Santiago, Timo i Tristan.

RadioZET.pl/SI