Jakie imię dla dziecka? Nowe trendy

16.05.2018 15:33

Trendy dotyczące nadawania imion dzieciom zmieniają się jak w kalejdoskopie. Które imiona będą popularne w następnych latach? Pojawiła się nowa moda!

Imiona dla dzieci fot. Pixabay

Jakie imię dla dziecka? Nowe trendy

W 2017 roku z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynikało, że dziewczynkom najczęściej nadawano imię Julia, a chłopcom Antoni. Na podium znalazły się także: Jakub i Jan oraz Zuzanna i Zofia.

Wszystko wskazuje jednak na to, że szykuje się prawdziwa rewolucja w nadawaniu imion swoim pociechom. Dziennikarze związani z serwisem parentingowym babycentre.co.uk. zauważyli nowy trend wśród młodych rodziców. Okazuje się, że coraz więcej osób z sentymentu nadaje swoich maleństwom imiona, które popularne był w okresie ich młodości. W Wielkiej Brytanii są to np. Maria, Courtney, Helen oraz Bradley, Daniel i Ryan. Jeśli ten trend przyjmie się także nad Wisłą, na porodówce królować będą imiona takie jak: Paulina, Anna, Katarzyna, a także Michał, Łukasz i Mateusz.

Ale to nie koniec – ponoć prym wieść będą także imiona inspirowane bohaterami literackimi. Rodzice w Wielkiej Brytanii coraz częściej sięgają ostatnio po imiona znane z dzieł Williama Szekspira, takie jak: Julia, Romeo, William czy Alice. Jeśli ten trend przyjmie się w Polsce, niebawem urodzi się zapewne dużo Tadeuszów (od „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza), Stanisławów (od Stanisława Wokulskiego z „Lalki” Bolesława Prusa) czy Kordianów (od „Kordiana” Juliusza Słowackiego). Dziewczynki będą nosić natomiast imiona takie jak: Izabela (od Izabeli Łęckiej w „Lalce”) czy Helena (od bohaterki „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza).

RadioZET.pl/SI

Oceń