Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Chodakowska zdradziła, ile waży. Widać to po niej?

11.04.2017 10:05

Ewa Chodakowska od dawna przekonuje, że ciągłe ważenie się wcale nie daje wiedzy o tym, w jakiej jesteśmy kondycji, a w utrzymywaniu dobrej formy nie o to chodzi, by waga pokazywała jak najmniej. Trenerka opublikowała w sieci wpis, w którym mówi o tym wprost i przy okazji zdradza, ile sama waży. Wygląda na tyle?

Ewa Chodakowska fot. Instagram

Chodakowska postanowiła wyjaśnić swoim fankom, dlaczego waga ciała nie jest najlepszym wyznacznikiem dobrej formy. Wiadomo, że mięśnie i tłuszcz mają inną masę w stosunku do swojej objętości, dlatego osoba szczupła, ale bardzo umięśniona wcale nie musi byś lekka jak piórko. Dlatego też nikt nie powinien porównywać się do innych. Brak zależności pomiędzy wagą a drobnym wyglądem trenerka postanowiła wytłumaczyć na swoim przykładzie i opowiedziała swoją historię, przy okazji zdradzając, ile waży.

"Spotykam dziewczyny na warsztatach i słyszę.. "o rety Ewka, jaka ty drobniutka, pewnie ważysz parę deko".. Przytulają mnie i mówią "matko Ewka! Jaka ty chudzinka, pewnie nic nie ważysz" .. zdarza się, ze zachęcone wizualnie piórkową wagą podnoszą mnie... i tutaj zaskoczenie. Co słyszę? ... e no nie!!! Najlżejsza to nie jesteś. No nie jestem, bo wyglądam na 48, a ważę 54 kg przy wzroście 166cm" - pisze Chodakowska i dodaje wprost: "Słuchaj! Sama waga często nie jest adekwatna do tego co widzisz.. Ta sama objętość mięśni waży więcej niż ta sama objętość tkanki tłuszczowej".

Wygląda na swoje 54 kilo?

RadioZET.pl/SA

Oceń