Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Minge w Radiu ZET: Anja Rubik jest wyjątkowa, bo jest zdrowa. Większość modelek truje się, by osiągnąć nierealne wymiary

30.10.2017 23:21

Ewa Minge była gościem Justyny Dżbik i Romana Osicy w "Popołudniu z Radiem ZET".

Ceniona w kraju i na świecie projektantka mody Ewa Minge została zapytana m.in. o udział w programie "#Supermodelka Plus Size", w którym jest jurorką.

Jak powiedziała, zmiana podejścia do modelek w świecie mody jest konieczna. Dodała, że ma świadomość, że dużo lepiej ogląda się i sprzedaje ubrania na szczupłych modelkach.

- Wcale nie dlatego, że one są takie piękne, tylko dlatego, że moda jest pewnego rodzaju zlepkiem seksualno-romantycznych emocji. Jest to łatwe do uzyskania na osobie, która przemknie przez wybieg w sposób lekki i z takim muśnięciem wiatru - wyjaśniła.

Minge przypomniała czasy Naomi Campbell i Cindy Crawford.- One zupełnie nie mieściłyby się w dzisiejsze wymiary. Te dziewczyny są dziś nadal ikonami i nazwiskami, ale gdyby zestawić je z naszą Anją Rubik, to byłby problem wymiarowy - zauważyła.

Wytłumaczyła, że trend "plus size" jest konieczny, ponieważ to głośny sprzeciw wobec anoreksji.

- To co u Anji Rubik jest piękne i naturalne. Byłam świadkiem jak Anja je ze smakiem pączki. Dlatego jest topmodelką i jest tak wyjątkowa, bo tak delikatna się urodziła i jest zdrowa. Większość modelek chce osiągnąć nierealne dla nich wymiary - powiedziała i przypomniała, że kobiety zaczynają tę karierę w wieku 14 lat, a potem mają zaburzenia zdrowotne. Wspomagają dietę środkami, które są szkodliwe.

W studiu rozmawiano także o fundacji "Black Butterflies" założonej przez Minge.

- Nie lubię określenia "działalność charytatywna. Uważam, że ludziom należy pomagać. Tak jesteśmy stworzeni, że mamy w sobie odpowiedzialność społeczną - powiedziała.

Misją fundacji jest niesienie pomocy osobom chorym na nowotwory. Prowadzone są m.in. art-terapie i porady psychologiczne. W tym celu działa min. Dom-Życie w Zielonej Górze.

Minge zdradziła też, że jej zagraniczni znajomi interesują się sytuacją w Polsce, chociaż zaczynają się w tym gubić.

- Jestem osobą, która z polityką ma niewiele wspólnego. Żyję sporo i przyzwyczaiłam się, że kiedy przychodzi nowe to jest lepsze i burzy to stare. Życzyłabym naszym politykom i Polakom, żebyśmy nauczyli się doceniać u naszych przeciwników dobre rzeczy, które zrobili - powiedziała.

RadioZET/maal

Swetry nierozpinane w damskich stylizacjach

Oceń