Facebook może zostać w Polsce zablokowany?

25.05.2017 16:33

Miliony Polaków codziennie sprawdzają swoje konta na Facebooku. Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez dostępu do tego serwisu. Tymczasem okazuje się, że najpopularniejszy portal socialmediowy znalazł się na celowniku polskich urzędników. Sprawdzają oni, czy nie oferuje nielegalnych treści.

Facebook może zostać zablokowany? fot. fot. downloadsource.fr, CC BY 2.0

Czy rzeczywiście Facebook może zostać w Polsce zablokowany? Serwis jest badany pod kątem oferowanych tam treści, a dokładnie mówiąc dostępu do gier hazardowych. Polscy urzędnicy sprawdzają czy portal nie łamie przepisów zawartych w znowelizowanej niedawno ustawie hazardowej. Gdyby podejrzenia się potwierdziły, dawałoby to podstawę do zablokowania Facebooka.

Jak informuje Money.pl, zgodnie z założeniami znowelizowanej ustawy ministerstwo finansów prowadzić ma rejestr stron internetowych, na których oferowane są nielegalne gry hazardowe. Wpisywane są tam witryny, które umożliwiają urządzanie gier hazardowych bez wymaganych koncesji, zezwoleń lub zgłoszenia. Jeśli urzędnicy uznają, że Facebook łamie któreś z postanowień, wówczas trafi do powyższego rejestru i automatycznie zostanie zablokowany. W takim wypadku użytkownikom chcącym skorzystać z serwisu pojawi się komunikat, że strona jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.

Wynik analiz urzędników z pewnością poznamy wkrótce.

Jak zareagowalibyście na blokadę dostępu do Facebooka?

RadioZET.pl/Money.pl/SA

Oceń
Tagi